Sitä syytä on meidän kaikkien juhlia. Onnittelut kaikille suomalaisille!
Suomi on maailmanmestari
Anonyymi-ap
21230
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Upeaa Suomi 🎉
🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Mahtavaa Suomi.
Edes Riikka ei voi pilata mestaruutta.
Nyt Suomessa alkaa samanlainen jättimäinen talouden nousu, kuin alkoi lamavuosien jälkeen 1995 lätkämestaruudesta.
Nyt kannattaa lähteä vaihtamaan autoa tuoreempaan, ja perheelle isompaa asuntoa ja kesämökkikin pitäs laittaa.
Kaikenlaiset hinnat alkaa nousta nyt kunnolla. Rakennustarvikkeista tulee pulaa ym., kun kaikki suomalaiset ryntää 2026 lätkäkullan jälkeen iloisina ostoksille.
Tampereella joku meni kovaa autolla ja tööttäsi, kuului vaimea tööttäysvana olohuoneeseeni. Siitä tiesin heti että näin kävi. Olen jääkiekkoa seuraamaton nainen, mutta joku telepatia toimii. Iloisia ilmeisesti olivat. :)
Kiitos kertomastasi jääkiekkofiiliksen tilanteesta Tampereella. Ihan vaan tiedoksesi, olen Ilves-fani, mutta minua panettaa kaikki naiset, joita ei kiinnosta jääkiekko pennin vertaakaan. Todella mukavia ja naisellisia naisia ovat kaikki nuo,
Upeaa Suomi 🇫🇮
Poika saunoo!!!
Hienoa Suomi. Ihmiset juhlivat Helsingissä. Voitto on meidän.
Upeaa Suomi! Nyt juhlitaan 🍾
Säälittävä paskamaa vetää pelkillä huuruilla.
Älä sotke Sveitsiä keskusteluun.
Onnea ja kiitos leijonat, verkot tötterölle.
Niinhän Aamu-tvssä sanottiin. Onhan se hienoa, kai??
1. Suomi 🇫🇮🏆🥇
2. Sveitsi 🇨🇭🥈
3. Norja 🇳🇴🥉
EVVK. Mutta jos joku on hetken hyvällä tuulella kiipeilköön liikennemerkeissä ja katoilla ja roskatkoon paikkoja. Toiset siivoaa jäljet aamulla.
Kai tälle MG:lle oli järjestetty bilispöytä tarjoilijoineen. On sen ansainnut.
Ollaan me siitä maksettukin, veronmaksajien taskuista urheilupomojen palkkoja ja jääkiekkokaukaloita. Lähinnä rahanmenoa tyhjään ja urheiluvammojen hoitoon.
Liigamatsien jälkeisiä huligointejakin jouduttu sietämään ja kustantamaan. Turhaan örvellystä. Paljonko maksaa Mantan suojuksenkin asennus ja poisto?
Jääkiekoneuroviisuvoittoa eivät voineet estää edes ruotsalaisettuomarit.
Olikohan tuomarit saaneet valuuttaa sveitsiltä...hahhahaaa....