Suomalaisia halveksitaan Ruotsissa, Norjassa ja Tanskassa. Miksi yritämme tupata seuraan jossa meistä ei tykätä. Olkaamme suomalaisia.
Suomi ei kuulu Skandinaviaan
12
73
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Kaikki pohjoismainen yhteistyö kannattaisi lopettaa turhana. Käyttää aika suomalaisten elinolojen parantamiseen.
- Anonyymi00002UUSI
Halveksitään myös venäjällä ja vieläkin enemmän kuin aiemmin. Ja myös eestissä.
- Anonyymi00006UUSI
Venäjän kulttuuriministeri Medinski todella sanoi suomalaisten olevan maailman vähä-älyisin kansakunta jota kaikkialla halveksitaan.
Välit sinne on täysin poikki. - Anonyymi00007UUSI
Anonyymi00006 kirjoitti:
Venäjän kulttuuriministeri Medinski todella sanoi suomalaisten olevan maailman vähä-älyisin kansakunta jota kaikkialla halveksitaan.
Välit sinne on täysin poikki.Suomalaiset on täysin demonisoitu Venäjällä. Suhteet ei palaudu pitkään aikaan.
- Anonyymi00003UUSI
Aina kun tapaan Skandinaavin sylkäisen ja käännän hänelle selkäni
- Anonyymi00004UUSI
No sehän on Igori Pietarista teidän tapanne. Ei sivistystä no tehän ootte vaan rusnya
- Anonyymi00005UUSI
Kokeilepa se tehdä täällä Suomessa rusnya. Räxyttää ku venäläinen kylärakki ku muuhunkaan ette pysty enään rusnya Igori Pietarista
- Anonyymi00008UUSI
liitytään Venäjään jos huolivat
- Anonyymi00009UUSI
No mihin Suomi sitten kuuluu jos ei Pohjoismaat kelpaa?
Baltia? Venäjä?
Jos minä saisin päättää niin Suomi voittaa jos liitytään kaikki Tanska, Ruotsi, Norja ja Suomi yhdeksi maaksi.
Saadaan taas hyviä urheilijoita ihailla. Norjan öljy ja Tanskan järjestelmä hyviä meille. Ja kun ei ole meillä kunnon julkkiksia saati kuninkaallisia, niin on hyvä lisä meille!
Raha asiat kuntoon ja teollisuus ihan uudelle tasolle!!- Anonyymi00010UUSI
Norjan hyljeöljystä varmaan kyse?
- Anonyymi00011UUSI
Anonyymi00010 kirjoitti:
Norjan hyljeöljystä varmaan kyse?
Kun puhutaan hyljeöljystä, puhutaan isänmaasta - Suomesta!
- Anonyymi00012UUSI
Ainahan se on tiedetty, että ollaan yhtä kaukana eurooppalaisista kuin slaaveistakin. Jenkitkin piti pitkään suomalaisia kiinalaisten sukulaisina, eivätkä antaneet maahanmuuttolupia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?3201802Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh751284Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok831277- 1341147
- 79937
- 85881
- 48833
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro118794- 48780
Sitä saattaa vähän hölmöillä
rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.60736