Drooneja sataa.
https://m.youtube.com/watch?v=rEOptbRMXdM&pp=iggUQAFKEGstLXJPNmlsYUowSGpRd2Y%3D
Pietarissa aikamoinen meininki
42
261
Vastaukset
- Anonyymi00001
Niin ja kannattaa muistaa että Venäjä on tehnyt tätä samaa Ukrainalle jo 4 vuotta ja paljon isommasti.
Joten ihan reilua tämä on, siitä on turha kitistä. - Anonyymi00002
Hauskaa Pietarin talousfoorumia.
https://www.hs.fi/maailma/art-2000012049396.html
Bunkkeripappakin osallistuu.
Tai sitten ei.- Anonyymi00003
"Pietarissa alkaa tänään useita päiviä kestävä Pietarin kansainvälinen talousfoorumi, ja siihen on tarkoitus osallistua myös Venäjän presidentin Vladimir Putinin. Ukrainan viranomaisten mukaan lennokki-iskulla oli tarkoitus häiritä tapahtumaa."
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/ainakin-seitseman-kuollut-ukrainan-lennokki-iskussa-bussiin/
- Anonyymi00004
Pietarin talousfoorumissa saadaan varmaan hyviä kansainvälisiä kauppakontakteja Venäjälle, tuohon vakaaseen ja rauhalliseen kaupankäynnin toimintaympäristöön?
Olisipa kelloja voinut kääntää aikaan ennen 2022 Putinin sotaa tai 2014 Krimin miehitystä.
Suomalaisten mitta täyttyi (vasta) 2022. - Anonyymi00005
Mereltä tuli droonit. Ukraina ei niitä saanut perille käyttämättä NATO -ilmatilaa.
- Anonyymi00006
Ne mistään mereltä tullu.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Ne mistään mereltä tullu.
Kyllä tuli. Aiheesta on videomateriaalia.
- Anonyymi00008
Tämä on huolestuttavaa, miten räjähteitä kuljettavat laivat voivat tulla Itä-Merelle ilman asianmukaisia laivaustodistuksia?
Mikä varustamo ja maa noin tekee, ja keiden avulla? No, ilmeiseti Viro, läheltä Suomen merialuetta:) Pitäähän se "syyllinen osoittaa". - Anonyymi00023
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kyllä tuli. Aiheesta on videomateriaalia.
Missä? pravdassa vai?
- Anonyymi00033
Пожиратель дерьма !.
- Anonyymi00012
Venäjä on helvetin tyhmä maa, sen tulisi ottaa mallia Yhdysvalloista. Yhdysvallat tuhoavat kaikki epäillyt huumeveneetkin, nyt Itänerellä seilailee droonialuksia ilman upotuksia?
Yhdysvallat viisas, Venäjä tyhmä. - Anonyymi00015
Jokainen venäläinen kaikkialla maailmassa on oikeutettu iskun kohde.
Vapautuksen saa kun tekee kuten Nikolai II:lle tehtiin 1917.- Anonyymi00021
Kuulkaa Suomen sotilaan sana?
Ja Suomiko ei sitten muka ole sodassa Venäjää vstaan? - Anonyymi00022
Anonyymi00021 kirjoitti:
Kuulkaa Suomen sotilaan sana?
Ja Suomiko ei sitten muka ole sodassa Venäjää vstaan?No ei.
- Anonyymi00037
Anonyymi00021 kirjoitti:
Kuulkaa Suomen sotilaan sana?
Ja Suomiko ei sitten muka ole sodassa Venäjää vstaan?Пожиратель дерьма !.
- Anonyymi00017
Venäjän tulisi räjäytellä lähivesillään ölaivoja ja veneitä Yhdysvaltain opin mukaisesti, ilman julkista syytä tai muutakaan oikeudellista toimenpidettä.
- Anonyymi00019
Kyllä, omiin muroihin kuseminen on vallan viisasta.
Anonyymi00019 kirjoitti:
Kyllä, omiin muroihin kuseminen on vallan viisasta.
... tai TILTUT ainakin kuvittelee niin. :-)
Putin Kalsarimyrkyttäjä saa kyllä syyttää ihan vain itseään. Onko Zelenskyi muka antanut luvan järjestää talousfoorumi Pietarissa?
- Anonyymi00026
Odottelen koska Putin/Medvedev alkavat puhua ja uhkailla punaisella viivalla. Saadaa hupia tähän elämään.
Onhan ne hullumpiakin jutelleet, mutta ihmeen hiljaa ovat nyt olleet. - Anonyymi00027
Putin/Medvedev, Venäjän dynamic duo.
Kalsareita menee....- Anonyymi00038
Olis "dynaaminen-duo", Batman ja Robin, mutta kun kumpainenkin on alle 170 cm ja juoppo-metukka, VAIN 150cm.
- Anonyymi00028
Seuraava putlerin asetus on, että ei saa katsoa yli 150 cm ylemmäs, jos näkee vahingossa mustan savun nousevan horisontissa, niin se on näköharha . Tai kansalainen on mielenvikainen ja toimitettava hoitoon.
- Anonyymi00029
Talousfoorumille erittäin hyvä avaus. Savusta näkee kehityksen ,ja tulevaisuuden.
- Anonyymi00031
Savun muodosta voi ennustaa asioita kuten muinaiset kansat tekivät.
- Anonyymi00032
Sota lähestyy loppuaan, sanoi putte. Kerrankin taitaa olla oikeassa. Pietarista nousee musta savu, ja öljyntuottajamaan autot seisovat rankit tyhjinä.
- Anonyymi00039
Miksi Venäjä haluaa puolustaa vain Donbasin asukkaita, miksei se puolusta omaa kansaa itsensä terrorilta koko valtavan Venäjän rajojen sisäpuolella?
Ihmisiltä on viety aivan kaikki oikeudet koko valtakunnassa ja ihmisyyden rippeetkin, totuutta ei saa puhua missään muodossa, vaan muuten tulee linnaa enemmän kuin murhasta.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama204988Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä634016Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve723584Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.732678Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu1472443Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta592328Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl632113Mitä tapahtui?
Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?272077- 1281571
Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko371505