Oikeisto terrorisoi kaupunkia Isossa-Britanniassa

Southamptonin kaupungissa sikäläinen oikeisto mellakoi. Tuhosivat ihan tavallisten kansalaisten omaisuutta ja kävivät epäisänmaallisesti poliisin kimppuun. Vammoja aiheutui yli kymmenelle länsimaisia arvoja puolustaneelle poliisille. Ja pahoinpitelivät vielä poliisikoirankin.
8153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Linkkiä?
Muuten mutuilua.

Äänestä

Suomessakin historia osoittaa kuinka äärioikeisto ottaa aina väkivallan mukaan toimintaansa.
Äärioikeiston motto kuuluukin: "missä järki loppuu siitä nyrkit alkaa"!

Terv. tavallinen vornanen

1Äänestä
  • Naurahdin😂

    Aika hyvä motto.

    Äänestä

  • Oikeisto tuhoaa omaisuutta ja vastustaa poliisia? Vasemmisto siellä riehuu.

    Äänestä

Pelkkää tussuttelua tuollaist pienet mellakat. Siellä pitäisi ruveta sotimaan kunnolla, oikeilla aseilla ja ottaa maa takaisin perusenglantilaisten haltuun vaikka väkivalloin.

Äänestä

Täälläkin kommenteissa näkyy hyvin oikeisto ideologian väkivaltaisuus. Eivät välitä laeista tai oikeuksista. Yksi vaatii ihmisten tappamista ihonvärin perusteella, toinen ilmeisesti ihmisten häätämistä tai tappamista saman perusteella. Ei ihme että kansalaisten elintaso lännessä luisuu ja länsi kuihtuu kulttuurillisesti kasaan kun oikeistolla on taas 40 luvun pöhinät päällä.

1Äänestä

Mistä ovat noin suuttuneet kun mellakoivat? ettei vaan joku tummaihoinen narkkari ja taparikollinen kuollut poliisin pidätyksessä. USA:ssa mellakoitiin kyseisen tapauksen vuoksi kuukausia, Suomessa osoitettiin mieltä ja vaaleihoisia kehoitettiin polvistumaan, koska tummaihoisen elämällä on väliä. Tottakai vasemmiston mellakoita ei sovi kritisoida, sensijaan vaaleaihoisen tappaminen ja uhrin pidättäminen on isänmaallinen teko, kuulusteluihin Henry Nowakia ei sentään kuolleena roudattu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Southamptonin kaupungissa sikäläinen oikeisto mellakoi. Tuhosivat ihan tavallisten kansalaisten omaisuutta ja kävivät epäisänmaallisesti poliisin kimppuun. Vammoja aiheutui yli kymmenelle länsimaisia arvoja puolustaneelle poliisille. Ja pahoinpitelivät vielä poliisikoirankin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu