Vasemmistoliitto ei ikinä ohita persuja ja kepua eduskuntavaaleissa, vain täysin aivoton punikki ei tajua tätä.
Vassut saa kannattajia ainoastaan demareista, mutta siinäkin on rajansa, ja se raja on nyt tullut.
Ps. Te punikit olette rasite yhteiskunnalle, joten teidän pitäisi tehdä siitä oikea johtopäätös.....
Vassut saa kannattajia ainoastaan demareista, mutta siinäkin on rajansa, ja se raja on nyt tullut.
Ps. Te punikit olette rasite yhteiskunnalle, joten teidän pitäisi tehdä siitä oikea johtopäätös.....
Vastaukset 37
Vanhimmat
Mielestäni persut on kaikkein eniten aiheuttaneet haittaa Suomelle, ja paljon enemmän kuin persun nimittelemät punikit. Punikithan eivät ole olleet vuosikymmeniin hallituksessa renki- ja piikapuolueena joka totetuttaa kuuliaisena kaikki päähallituspuoleueen poliitiset arvoitteet, nekin joista on selvää haittaa Suomelle.
Vasemmistoliitto on venäjän asialla, siellä halutaan mm. itärajaa auki.
Onko haittaa se kun suomalaiset eivät tarvitse maksaa veroja niin paljon kuin vassut vaikuttaisivat
Päinvastoin juuri Persut halusivat rajaa auki ns rajalailla, jota Vasemmistoliitto vastusti !!
Typerä laki ja typerää avata raja sotaa käyvän maan kanssa!!
Mutta Persut nyt ovat typeriä!!
Kyllä. Sain kutsun Putinin talousforumiin. Kohta lähden. Helikopteri odottaa. Tsau 🇸🇮
Vasurit on kommaripuolue, kannatus nyt tapissa.
Selvennä hiukan, tarkoitakto että kaikki vasurit on kommunistisen puoleen jäseniä kun kommunistipuolueesta puhut samalla?
Tuo kommenttisi on senverran kryptinen, että se kuvastaa kirjoittajan tyhmyyttä tai sitten siinä on joku tahaton virhe.
Miten kun Vasemmistoliitto on korkeakoulujen puolue?
Eli älykköjen. Viime Eduskuntavaaleissa oli Vasemmistoliiton äänimäärä viidessä suurimmassa yliopistokaupungissa jo 25%.
Se on järisyttävä tulos!
Persujen äänet tulevat äärinatseilta, syrjäytyneiltä vihausilta miehiltä, joiden koulumenestys oli huono!
Esimerkiksi Helsingin yliopiston oppilaskunnan vaalit syksyllä:
Persut 0 paikkaa
SDP 1 paikka
Kokoomus 3 paikkaa
Vihreät 8 paikkaa
Vasemmisto 19 paikkaa
Tässä faktaa teille!!
Varsinkin nuoret ja kauniit naiset täyttävät puolueen!
Ja se vituttaa änkyrä pallovatsa Persuja!!
Ihminen voi olla älykäs, mutta hänellä ei välttämättä ole viisautta
Esimerkiksi ei ole älykästä eikä viisasta täyttää tätä maata miljoonilla tulijoilla
Mikä siinä vasemmistoaatteessa oikein viehättää? Onhan sen historia hirvittävä ollut. Humaanejako nämä vassuaatteen kannattajat? Epäilen
On laskettu että vasemmistoaatteen saldo on sata miljoonaa kuollutta maailman historiassa. Voiko sen aatteen kannattajat olla humaaneja?
Natsit tappoi 20 miljoonaa. Sekin on hirvittävä luku.
Tämän perusteella minä kieltäisin molemmat aatteet yleisvaarallisina aatteina.
Nämä ovat hyvin sanansukuisia aatteita vieläpä. Sana-sosialismi esiintyy aatteiden nimessä. Antisemitismi yhdistää näitä aatteita myös. Mikäli mahdollista, ne pyrkivät totalitarismiin.
Persut ovat suomalaisia!
Eli rasisti Persu!
He ovat vähemmistö Suomessa! Onneksi on 87% suomalaisia jotka eivät hyväksy Persujen ahdasta maailmankuvaa!!
Sdp on venäjän renki suomessa.
Meillä on nyt SomaLi Andersson ja Minja Koskela buumi menossa.
En yhtään ihmettelisi jos punikkien muslimiveljeskunta ohittaisi Kepun ja Persut eduskuntavaalien kannatuksessa.
Nyt pitäisi saa viherpunikkien muslimiveljeskunta nousuun, että voisivat muodostaa hallituksen kolmistaan.
Olisi todella hauska seurata sitä pääomien joukkopakoa Suomesta ja riistokapitalistien muuttoa pois täältä Suomesta.
Juu. Tietenkään oikeistokapitalistit eivät piittaa puolustusmenojen kasvun kerryttämisestä vaan luikkivat joihinkin veroparatiiseihin jättäen maanpuolustuksen hoidon kyykyttämiensä köyhien vastuulle.
vankila on suosittu hotelli, varsinkin jos pooliisin tappaa tai tekee vkivaltaa, pääsee hotelliin eli vankilaan asumaan, kun muuten ei ole rahaa uhteiskunnassa enää elää vankilassa elää silloin kui9n kuningas, varsinkin mitä väkivaltaisempio rikos, poliisin tappasjsa on imperiumin leader.
Vasurien kauneus korostui Katu - istujina ? Kätensä oli irtilähteä pehvojen ym. Painosta poliisien raajatessa busseihin
Jos punikit eivät pärjää eikä ikinä ohita persuja niin miksi olet niin vauhkoontunut asiasta? Oletko pelkuriraukka vai muuten vain tyhmä kuin saapas?
Tuo on pakkoliikehdintää.PersurRaasun on pakko taistella tuulimyllyjään ja olkiukkojaan vastaan täällä päivittäin. Ei kai voi sille itse mitään.
Vai on kommunismi nousussa Suomessa! Toivoa sopii, että kaikki kannattajat ovat ottaneet selvää aatteesta!
Vihervasemmmisto on Suomessa noin 44%. Kun sitä vertaa äärioikeusto Persuihin, on heitä onneksi vain 13%.
Persujen tapana on räyhätä ja tapella, mutta Suomessa on onneksi fiksuja ihmisiä.
Toivotaan että Persuilu loppuu vähitellen kokonaan Suomessa!
Ei he lopu. Ainoa asia jolla he loppuisi, on että te lopetatte muiden kuin oman kansan hyysäämisen. Omaa kansaa pitää ensin hyysätä, eikö vain.
Katso sinäkin Saksaan. Mikä siinä on että ette katso mitä muualla Euroopassa tapahtuu?
Tämä notkahdus on väliaikaista persuilla. Johtuu siitä että juuri he ovat olleet päättämässä valtion taloudesta. Ovat olleet kantamassa vastuuta kuten pitääkin.
Persut ovat tulevaisuuden puolue. Katsokaa Saksaan ja Eurooppaan muualle. Siellä oikeisto nousee koska vihervassut eivät välitä omasta kansasta pätkääkään.
Äärimmäisen sivistyneesti puhuvat persujen edustajat, nuoret miehetkin joita heissä on. Vigelius Rostila, Bergbom, Tynkkynen esimerkiksi.
Ai, teidän mielestä totuuksien Tuominen esille on räyhäämistä? Voitteko heittää ensimmäisen kiven. Nimittäin siellä laitavasemmiston suunnalta kuuluu valtavaa älämölöä eduskunnassa jatkuvasti.
tuominen siis
Köysikiikku sopii punikeille.
Kyllä heillä älyä on mutta he käyttää sitä väärin. Esimerkiksi vaihtamalla kansat
"Te punikit ette vaan pärjää, koska teillä ei ole älyä"
Sinulla taas ei riitä äly muuhun kuin punikeista jauhamiseen.
shakin pelaamisessakin kuningas voi tottaa ilmahuyökköäykkäyksen hyppää kaikkien sotilaiden yli shakkipöydällä ja kaataa kuninkaan ilmasta.
Persujen äly on 0 tasoa
Punikit ajaa punikkikannattajille tärkeitä asioitaa, demarit demarikannattajille, keskusta keskustakannattajille, kokoomus kokoomuskannattajille ja persut kokoomuskannattajille just tällä kertaa. Milleköhän ensi vaalien jälkeen - kukaan ei sitä tiedä.
Persukannattajille on vaan tärkeää, että pääsee öuyhhöttämään samanhenkisten joukossa, koska omia aivoja ei ole.
Persulle riittää, että on paljon kanssaöyhöttäjiä, asioilla ei ole merkitystä.
Aika tyhmää.....