Perussuomalainen kunnallispoliitikko Vaasassa on poistanut Provinssin mainosjulisteita, koska pitää Provinssia syrjivänä festivaalina, koska se on tuomittu syrjinnästä. Tarkoittaa varmaan tapausta, kun kansanedustaja poistettiin Provinssista mielipidekirjoituksensa vuoksi.
Vastaukset 20
- Anonyymi00001
Typerää mutta ihan oikein.
- Anonyymi00002
Väärin toimittu previnssin taholta.
- Anonyymi00004
Persu taas näyttää typeryytensä ja huonoa esimerkkiä. No revitään seuraavissa vaaleissa kaikki persujen vaalimainokset,
- Anonyymi00009
Ei mitään uutta että vasemmiston mielenterveyskuntoutuja repii vaalijulisteita
- Anonyymi00010
Perussuomalaisuus on viisautta.
- Anonyymi00020
Anonyymi00010 kirjoitti:
Perussuomalaisuus on viisautta.
Hyvä vitsi :D
- Anonyymi00005
Miten kaikki mielenvikaiset löytyy samasta puolueesta.
- Anonyymi00006
Kattoo tuota Provinssin esiintyjälistaa, niin lavalle ainakin tuntuu pääsevän ihan kaikki pilipalibändit.
- Anonyymi00007
Ei yhtään hyvää orkesteria. Siltsu ja Erika Vikman olis hyvää.
- Anonyymi00008
Saksassa on paljon suuresta maahanmuutosta tulleita lieveilmiöitä. Myös köyhät saksalaiset tuntevat itsensä sorretuiksi kokevat yhä köyhtyvänsä. Siksi laitaoikeistolaisen Alternativ für Deutschland, Vaihtoehto Saksalle -puolueen kannatus on korkealla.
- Anonyymi00011
Moni muistaa Mäenpään poistamisen provinssirockista, mutta harva muistaa syytä?
Syynä oli se että Mäenpää kritisoi sitä että silloinen hallitus halusi että alle kouluikäisille opetetaan varhaiskasvatuksessa että tytölläkin voi olla pippeli ja pojalla pimppi.
Provinssirock poisti Mäenpää rockista, koska tämä Mäenpään osoittama kritiikki ei ollut provinssirockin arvojen mukaista.
Uskon että valtaosa Suomalaisista on Mäenpään kanssa täysin samaa mieltä.- Anonyymi00014
Kyllä
- Anonyymi00012
Persujen trollitoimisto heräsi ja tiedätte itsekkin että mitä enempi trollaatte sitä alemmaksi kannatus syöksyy. Haahaahaa ja uliuli natsit painukaa syvälle sinne pimeään reikään mistä kukaan ei teitä löydä :)))
- Anonyymi00017
Mitäs trollaamista se on, jos totuuden kertoo.
- Anonyymi00018
Ja aamulla nänniesi pihat puhuvat ääniä jolle puheet eivät riitä sen jälkeen kun olin jo unohtanut sinut viimeksi.
- Anonyymi00015
Mitenkäs monta persua on tuomittu kiihottamisesta kansanryhmää vastaa,
- Anonyymi00016
Mäenpään poisto oli paha moka.
- Anonyymi00019
Tuomio ei ole lainvoimainen, siitä on turha öyhöttää.
- Anonyymi00021
Provinssi pitää tuomita uudelleen jos se päästää syrjivän sisään portista
- Anonyymi00022
Millä kriteerillä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571450Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281160Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216859- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus58678- 45640
- 50624
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29552