Onko kukaan tullut Helluntaina uskoon ?

Oletko tullut edes Helluntaikirkossa uskoon muuna päivänä ?
6117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Epäraamatullinen uskomus että ihminen voi syntyä helluntailaiseksi tai sapatistiksi.

Äänestä
  • Niin ei ihminen synny herja suussa. Kyllä se sinne täytyy asettaa.

    Äänestä

Höpinät pakkovauvakasteesta ilahduttaa paatunuttakin helluntailaista pastorismiestä.

Äänestä
  • Ei se edes kasteessa mene herja lapsen suuhun vaikka se perkele menisikin asumaan. Kyllä se herja täytyy opettaa.

    Äänestä

Pyhä Henki ei profetoi vaan ne ne muut henget vaikuttavat mieleen ja tunteisiin.
Eihän helluntaiseurakunnassa ole edes profeettaakaan.
Tukholmasta on sotaprofetiatkin tilattu.

Äänestä

Suomen valtauskonnossa kukaan ei ole tullut uskoon. Sitä ei hyväksytä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oletko tullut edes Helluntaikirkossa uskoon muuna päivänä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu