Maahanmuuttajia ei todellakaan nappaa.

Anonyymi-ap

Källa: Iltalehti https://share.google/FthbRtO7daMVEgzvy

Kovin on erikoiset luvut varsinkin kun palstan " tietopankki " on erityisen hanakasti aihetta ja ilmeisen aiheetta maahanmuuttajien maanpuolustushaluja kehunut.

70 % siis näistä kaikella muullakin tapaa änkyreimmästä porukasta sai terveydellisistä syistä vapautuksen palveluksesta.

Melko suurella varmuudella voi siis olettaa ettei sotilaspassia käteensä saa kuin korkeintaan yksi kymmenestä.

5

132

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      "Peräti 70 prosenttia arabiaa tai somalia äidinkielenään puhuvista uusmaalaisista, jotka olivat syntyneet vuonna 1992, sai terveydellisistä syistä vapautuksen palveluksesta. Iltalehti on varmistanut lukujen paikkansa pitävyyden.*

      Enpä yhtään ihmettele myöskään matalaa työllisyysastetta. Eli on maamme köyhä siksi jää, kehitysmaatasoa. Tuo uutinen vahvisti sen, minkä meistä suuri osa on tiennyt ja elämöinyt sen lopettamiseksi.

      • Anonyymi00002

        Niin, mielenkiintoista nähdä miten ja millä Moktar kääntää tämän päinvastaiseksi ja positiiviseksi uutiseksi. Vai yrittääkö edes.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Niin, mielenkiintoista nähdä miten ja millä Moktar kääntää tämän päinvastaiseksi ja positiiviseksi uutiseksi. Vai yrittääkö edes.

        Se paskahousu ei uskalla ottaa näihin kysymyksiin kantaa.

        Mitätön "mies"...


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Se paskahousu ei uskalla ottaa näihin kysymyksiin kantaa.

        Mitätön "mies"...

        Niin tai ottaa kyllä kantaa mutta muissa ketjuissa ja kehuu maahanmuuttajien maanpuolustushaluja yhtä kiihkolla kun aiemminkin.


      • Anonyymi00005

        "Enpä yhtään ihmettele myöskään matalaa työllisyysastetta. Eli on maamme köyhä siksi jää, kehitysmaatasoa. Tuo uutinen vahvisti sen, minkä meistä suuri osa on tiennyt ja elämöinyt sen lopettamiseksi. "

        Niin, käsittämätöntä että tietyn piirin puheissa lähes kaikki on hienosti ja onkin ellei esim. pieniä ongelmia integraatiossa vaikkapa kieliongelmien johdosta lasketa.

        Kaikki tolkun ihmiset kyllä näkevät ja tietävät lähes kaiken olevan päin persettä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      86
      1413
    2. 72
      1214
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      82
      1118
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      269
      903
    5. 95
      899
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      30
      820
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      727
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      713
    10. 45
      645
    Aihe