Iskut alkoivat klo 0.15 Suomen aikaa, ja ne tehdään "itsepuolustukseksi", kertoo CENTCOM -sodanjohto. Hohhoijaa ja soromnoo, siinä oli taas Trumpin diili.
USA hyökkää nyt voimalla Iraniin
Anonyymi-ap
13179
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Islam on kyllä kummallinen uskonto. Mitään hyötyä siitä ei ole edes itselle mutta pitää vaan panna vastaan.
Muistuttaa EU ja NATO uskontoa.
Islam ja kristinusko ovat aika samanlaisia.
Iran syyttää Yhdysvaltoja sotarikoksesta
Iranin ulkoministeriön tiedottaja Esmaeil Baghaei syyttää Yhdysvaltoja vesilaitosten pommituksesta Sirikissä.
Baghaei kutsui iskuja laskelmoiduksi sotarikokseksi.
Vesilaitokset ovat Geneven sopimusten mukaan suojeltuja.
Jaskaa pauhaa... nää
Sotarikolliset Ukrainan AZOV terroristit jotka Suomiaseilla siviilejä surmaa , räjäytti Kahovkan padon ja esti makeanveden saannin Krimin tataareilta.
Aivan hirveitä nuo suomiaseet! Mitä sitten lienevätkään?
Onneksi Venäjä yrittää suojella terrorin kohteita pommittamalla paskaksi siviilikohteita.
Padon räjäytys ei juurikaan haittaa Krimin tataareja koska niitä on hyvin vähän Stalinin suorittamien karkoitusten jäljiltä hengissä palanneita.
Iranin keskeinen infra vaan maan tasalle niin alkaa rauhansopimus maittamaan.
Niinkö tollopersu tosiaan luulee. Saksa pommitettiin raunioiksi ja jokaisen pommituksen jälkeen taistelutahto vain kasvoi.
Millä tavalla te "koviin otteisiin" uskovat toljakkeet oikein kuvittelette ihmisten ajattelun toimivan? Oletteko te itse niin pehmeitä pelkureita, että tuollainen tehoaisi teihin?
Meksikoon saapunut Iranin jalkapallojoukkue kunnioittaa rintamerkillä 168 lasta jotka USA tappoi pommittamalla koulua.
Trump lähettää pojat Guantanamoon jos ne ei osaa käyttäytyä.
49 Tomahawkia eikä yhtään koppia, osuu ja uppoo. Iran on ihan vitun kusessa.
ootko käynyt tankkaamassa??
Bensapumpulla näkyy se, mitä tarkoittaa se että Iran on ihan vitun kusessa.