Stubb puhuu nyt

Suomi voisi antaa lapin harjoutusalueeksi NatoUSALLE.
Saamelaiset vois mennä naapurin puolelle.
772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minun mielipiteet.

Äänestä
  • Hitlein ja Stalinin olisi pitänyt aloittaa sota keväällä, toukokuussa, eikä marraskuussa. 1939

    Äänestä

  • Ukrainan sota loppuu, Tsernobylin pamaukseen ja kukaan ei voi enää asua Ukrainassa!!! ND

    Äänestä

  • Suomessa uskottiin 1930 luvulla, että Venäjän voittaminen on Suomelölöe läpihuuto juttu!!

    Äänestä

Suomen puolustus ei ole niin vahva, kuin Stubb luulee. Mutta eihän sitä voi julkisesti sanoa, kun on pressa.

Äänestä

Stubb puhuu niin, että kukaan ei voi muuta väittää. Ei se niin mene oikeesti.

Äänestä

Lappi ja Itäsuomi menee Venäjälle 2030 luvulla, 100 varmasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomi voisi antaa lapin harjoutusalueeksi NatoUSALLE.
Saamelaiset vois mennä naapurin puolelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu