Somaliassa paloi paljastusten jälkeen

Anonyymi-ap

https://yle.fi/a/74-20225403

Juttu tiivistettynä

Ylen MOT:n salakuvaamassa somalialaisessa kurinpitolaitoksessa syttyi tulipalo huhtikuussa. Paikallisten mukaan yksi työntekijä ja nuori kuolivat.
Poliisin mukaan epäilyt palon syttymisestä kohdistuvat toistaiseksi laitoksessa olleisiin nuoriin. Varmaa tietoa syttymissyystä ei ole.
MOT paljasti tammikuussa 2025, että maahanmuuttajataustaiset vanhemmat vievät länsimaista nuoria laitoksiin, joissa käytetään kahleita ja väkivaltaa.

ps. moktargubtahamiid positiivista?

5

118

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Verovaroin kustannettu paluulipou jäi käyttämättä mutta paloi kumminkin.

      • Anonyymi00002

        Paluulippu.


    • Anonyymi00003

      Tässä on pohjimmiltaan kyse siitä että perheestä saadaan yksi ruokittava suu vähemmäksi, sosiaalitukien pysyessä ennallaan. Lapsilta ei vaadita käyntiä sossussa (Kelalla) kun perheen sossutukia laskeskellaan ja jaellaan.

    • Anonyymi00004

      Se on nähty

      Muslimi vanhemmat lähettää lapsiaan kotimaahan kesällä että ne ei länsimaistuisi

    • Anonyymi00007

      Vanhemmat tahtovat antaa lapsilleen kunnon islamistisen kurssituksen , muuten he voisivat vielä jotenkin sopeutua länsimaiseen kulttuuriin.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      50
      967
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      848
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      788
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      727
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      654
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      599
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      56
      487
    Aihe