" Monet presidentit ennen minua ovat yrittäneet sopia rauhasta Iranin kanssa, ja kaikki ovat epäonnistuneet ennen minua."
Heh, eiköhän nuo kohta vie sen siteissä..
Heh, eiköhän nuo kohta vie sen siteissä..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä se on vetäny?
Jotain magaa varmaan, on ihan sekasi ....
Vanhus mikä vanhus.
Sekainen pappa, sekoilee puheissaan niin maan perusteellisesti. esim Neuvotellut Rauhan maiden välille jotka eivät ole sodassa. NOBEL vanhukselle, ystävänsä BIBI suasitteli. Maailmalla noita sekasia vanhuksia valitaan jotaviiv tehtäviin, ikävä kyllä.
Ääripään esimerkki näistä politiikoista miten narsistisia ne ovat.
Löytyy Suamestakin, OIKEITA TOSI TV TÄHTIÄ ja meillä kaikilla oli niin haskaa ja kasvettiin henkisesti. En kadu, onhan se eduskunta hyvin pärjännyt ilman tosi tv tähtiä ja pärjää.
Trumpin sekoilujen lista toistaiseksi:
- Trump sydän Musk
- Charlie Kirk murha
- Iran sota
Edellinen presidentti Biden ei mitään tällaista sekoilua koskaan saanut aikaan yhdessä vuodessa.
Niin mutta Donaldilla on kuitenkin puolellaan nuo tiedustelut kuin FBI ja CIA... joku sarja jota aloin katsomaan: HOMELAND, nellixistä, kuvattu CIA:n toimintaa ja silmiään pyörittelevä nais-agentti on huvittava.
Tulee muuten Iranin jalkapallo-ottelu.... Irakin joukkue taitaa olla ei Iran...
EPSTEININ KAMU. Tonalt ei ikinä joudu vankilaan tekemiensä rikosten vuoksi. oikeudenkäynnit+valitukset. loppuu elinvuodet ennen lopullista tuomiota.