Ukrainan räjäytti vesiputken, aiemmin NORD STREAM kaasuputken?

Suomessa on vesi nyt kortilla monessa paikassa Ukrainan toimien takia.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Hae järvestä jos kortin kate ei riitä kaupungin veteen.

Ihme kädettömyyttä.

Äänestä
  • Kyllä rahaa on mutta kaupungin putki rikki.

    Äänestä

Suomessa on vesi nyt kortilla monessa paikassa Ukrainan toimien takia.

MENE HOITOON_ -Anonymi -ap-

Mulla on ketipinor 100mg ja propral 40mg ja venlafaxin 150mg ja xanor 1mg ja opamox 30mg

Nimitäin sivuoireet että virtsa lähtee hitaasti nenä tukossa, painajaisunet, aggrediivisuus pelkotiloja, hikoilu laihtuminen

Niiku sNoin niin..kun elämäsdä ei ole MITÄÄN menetettvää.. ei oo lapsia, ei mitään. Ei
ole mitään syytä ns elää.

Ainoa ajatus on ehkä se etyä milleen täälyä lähtid kivutyomimmin ettei jää kitumaan tai vihannekseksi vasn lähtö tulee kerralla

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18719364/mulla-on-ketipinor-100mg-ja-propral-40mg-ja-venlafaxin-150mg-ja-xanor-1mg-ja-opamox-30mg

Tässä totuus Postaajasta-

Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    https://keskustelu.suomi24.fi/t/18719364/mulla-on-ketipinor-100mg-ja-propral-40mg-ja-venlafaxin-150mg-ja-xanor-1mg-ja-opamox-30mg

    Kuka helvetti edes voi millään tavalla kunnioittaa huumehörhö-mielisairasta postaajaa-ei muuta kuin totuus tästäkin sekopäästä nyt jo useammin kuin kerran-jos ei tajua löydy päästä eikä ymmärrystä hullun-kuurista olisi aika lopettaa sekoilu-

    Hakea apua muualta kuin tältä Foorumilta -

    Mikä fittu sulla on kun et päätä päivääsi-tätä olet jankuttanut ja jauhanut tällä palstalla-

    -Eipä oo mitään menetettävää tässä elämässä

    -No niin. Henkinen krapula tulee jos juo ja syö liikaa käyttää huumeita sekoilee siitä seuraa pitkä krapula. Ensin on vaan pysähdyttävä ja sitten aloitettava alusta. Varastelu loppuu ja varastetut palautetaan. Et voi elää niiden kanssa. Jos on jotain tehnyt mikä ei kestä päivän valoa silloin mennään poliisin luokse. Kerrot vaan mitä on tehty. Jos se on sellaista enemmän pahaa kuin pienet pahat. Siinä tapahtuu omantunnon helpotus. Sielu saa rauhan. Käy sopimassa riidat ja maksele ensin laskut sitten velat pikkuhiljaa. Jos sulla on joku uskonto hae sieltä ruoka apua. Jos ei ole kokeile Jeesusta. Rukoile vaikka rakas Jeesus voitko auttaa amen. Vähennä lääkkeistä ne mistä eniten sivuoireita siis vähennä määrää. Illalla katso että ovet on kiinni ja jätä yöksi pieni valo palamaan. Jos olet kristitty osaat isä meitä ja levolle laske rukoukset. Laita risti esiin. Se tuo luottamusta. Pahan tekemisestä seuraa aina ahdistus. Älä tee pahaa itselle eikä toisille pyydä anteeksi. Siivoa pese pyykit kampaa hiukset leikkaa karvat ja kynnet laita puhtaat vaatteet ja hoida asioita.

    -Valvon yöt ja päivät nykyään ja oon 4 seinän sisällä en liilu yli viikkoon ulkopuolella

    -Ei tarvii muuten pelätä että ois sekielämää. Erektio katos ketipinorin ja venlafaxiin jälkeen

    -Itse asiassa just se nettifrendin käytös ja valetelu on yks syy minkä takia on mielessä että päätämpä päibäni kohta

    (kerrot nettifrendin valehtelusta) TEET SITÄ ITSE PÄIVITTÄIN-

    -Niiku sNoin niin..kun elämäsdä ei ole MITÄÄN menetettvää.. ei oo lapsia, ei mitään. Ei ole mitään syytä ns elää.
    Ainoa ajatus on ehkä se etyä milleen täälyä lähtid kivutyomimmin ettei jää kitumaan tai vihannekseksi vasn lähtö tulee kerralla

    -Vttusko ta:n lääkärillä kävisin, en ole työsdä

    -Oletko kokeillut sekoittaa ne puoleen litraan Lasolia ja juoda se kerta-annoksena, mielestäni vaikutuksen pitäisi huomata jo tunnissa.

    Hyvä ohje-täysin samaa mieltä

    -Tämmösestä kommentista voisi vaikkapa rikosilmoituksenkin tehdä-

    Mitä olet itse tehnyt onko muisti mennyt-Rikosilmoituksista -Jo tällä palstalla rajasi on jo himpun verran lähempänä -Rikosilmoitusta-Sekoilujesi päätteeksi-

    -Älä viitsi hei, kertoo sinusta jotain.

    -Mikä vttu sua vaivaa. Ehkä mä sit tosiaan teen niin-

    (Siis mikä sinua vaivaa Anonyymi-ap) -teet ja teet mitä teet edestäsi löydät-teettömän pöydän-

    -13 vuotiaana on alotettut paniikk7häiriön lääke ja masennudlääke ja niita on vaiheltu eri nimisii no oonhan ollut lääkityksellä yli 30 vuotta jo.

    (Apua siis vieläkään nähtävillä)

    -Mua on hoitanu 17 eri psykiatria since 1993 ja tämä nyt hoitava on sanonu että tautisi on pysyviä

    -Kyllä sekoileva luonteesi on tällä palstalla nähty-

    Äänestä

Ok.

Äänestä

Hahahahahahhah - putinisti parka yrittää kannustaa häviävää joukkuetta😂

Äänestä
  • Kuka voittaa, kannattaako lyödä vetoa?

    Äänestä

"ONKO PÄIJÄNNETUNNELI RÄJÄYTETTY,STADIN HOMOVIRTUOOSIT SAA PESTÄ KALUNSA SADEVEDELLÄ"!!!

Äänestä
  • Kesärannassa ja Mäntyniemessä on meri vieressä.

    Äänestä

Jumalan käsi rankaisee homouden vapautumisesta.

TV7 väki

Äänestä

Ukrainan AZOV roistot ja NATO johto toivat terrorismin Itämerelle

Äänestä

Vesihuoltoalan yhteisjärjestön eli Suomen Vesilaitosyhdistyksen teettämän selvityksen mukaan investointitarve 20 seuraavan vuoden aikana on koko maassa jopa kymmenen miljardia euroa. Hybridiuhkat ja sabotöörit on syytä pitää pois vesilaitoksista huoltovarmuuden vuoksi.

Yhdistyksen toimitusjohtaja Riku Vahala sanoo, että asia koskee kaikkia kuntia. Vanhemmissa kaupungeissa tilanne voi olla kuitenkin huomattavasti heikompi kuin uusissa kehyskunnissa. Turku vanhana kaupunkina on hankalassa tilanteessa.

Kunnat eivät vielä täysin ymmärrä ongelman laajuutta.

– Ongelmaan on herätty ja investointitarve ymmärretään vaihtelevasti, Vahala sanoo.

Vahala uskoo, että kuluttajien vesimaksut nousevat merkittävästi tulevina vuosina. Hänen arvionsa mukaan veden hinta nousee seuraavan 20 vuoden aikana vähintään 50 prosenttia nykyisestä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa on vesi nyt kortilla monessa paikassa Ukrainan toimien takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu