Osaako joku neuvoa miten treenasin tehokkaasti nimenomaan alavatsaa. Olen yrittänyt katsoa ohjeita, mutta teen ne varmaan jotenkin väärin, koska liikkeet tuntuvat vaik keski/ylävatsassa. Hjälp
Vastaukset 11
- Anonyymi00001
Kuinka moni mies on järjestänyt sinun vaimosi alavatsan uusiksi?
- Anonyymi00002
Liian moni.
- Anonyymi00003
Kaikki miehet salilta, se on ihanaa ,
leijonat ihanaa,
vaimoni on kaikkien miesten kiertopalkinto.
Siveetön,
siveetön. - Anonyymi00004
Selkäkipuilujille käyttämäni testi saattaisi tehota.
Lattialle selinmakuulle.
Ristiselän puristaminen lattiaan kiinni.
Selän pitäessä kiinni lattiassa suorien jalkojen nostaminen lattiasta kantapäät noin 10 cm lattian yäpuolelle ja aasennon säilyttäminen. Ristiselkä koko ajan lattiassa kiinni.
Tuossa asennossa jakojen "pumppausta" kevyt kosketus lattiaan, nosto noin 10 cm.
Toistoja tuntemuksen mukaan riittävästi.
Tarvittaessa nilkkoihin painoa tai niiden väliin rutistamalla pidettävä esine. - Anonyymi00005
Istumaannousut lisäpainolla. Muuta ei sitten tarvitakaan. Ja tietenkin etukyykky ja maastanosto.
Unohda tuollaiset alavatsa-pelleilyt.- Anonyymi00006
Vaimo ei tietenkään unohda menneisyyden pellejä.
- Anonyymi00007
Istumaannousut tietenkin vapain nilkoin!
Kyykyt ja maastaveto kuormittavat vatsaa kokonaisuudessaan.
Poikki penkin takajännityksessä, lisäpaino niskan takana tyhdyt vatsat ovat myös vaihtelua.
Nämä eväät ovat riittäneet minulle. - Anonyymi00010
Anonyymi00007 kirjoitti:
Istumaannousut tietenkin vapain nilkoin!
Kyykyt ja maastaveto kuormittavat vatsaa kokonaisuudessaan.
Poikki penkin takajännityksessä, lisäpaino niskan takana tyhdyt vatsat ovat myös vaihtelua.
Nämä eväät ovat riittäneet minulle.Itse teen istumaannousut jalat suorana. Minusta tehokkaampi kuin jalat koukussa.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Itse teen istumaannousut jalat suorana. Minusta tehokkaampi kuin jalat koukussa.
Kuinka monen miehen kanssa sinun vaimosi on treenannut alavatsaa jalat levällään?
- Anonyymi00008
Kokonaisvaltainen vatsalihasten treenaaminen, niihin keskittyminen, löydä oma tapasi, omat liikkeesi, kukaan ei voi sitä tehdä puolestasi.
Se tuottaa tuloksia , kuitenkin vasta pitkällä aikavälillä, kärsivällisyyttä, kärsivällisyyttä , ystävä.
Vatsat saa näkyviin vasta kun ruokailu on myös ajateltu loppuun asti , ja noudatettu pitkään ja järkevästi ruokavaliota, malttia, malttia ja pitkää pinnaa, ei Roomaakaan päivässä rakennettu.
Voimia ja jaksamista, kyllä siitä hyvä tulee.- Anonyymi00009
Ajattelen vanhanaikaisesti teho- ja voimakeskeisesti. Ulkonäköä tulee sen minkä tulee.
Mutta vatsasta. Käyttämälläni painonnostosalilla kävi eräs pohjoismaiden tasolla aikanaan menestynyt rakentelija ja kerran ihmettelin hänen vatsatreeniään.
Takamuksen alaosa penkin päädyssä. Kaveri painona nilkoilla. Heppu teki vatsaa rauhallisella tempolla pitkänä ja hengityksen rytmitys pisti silmääni. Hitaan nousun aikana vatsa sisään vedettynä ja hengityksen pidätys. Ilmanvaihto istuma-asennossa ja uutta putkeen.
En ymmärtänyt mutta uskottava oli koska heppu oli pärjännyt pohjoismaisella tasolla kakkoseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1841547
- 841322
- 1041058
- 48889
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40773Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..9731Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105617Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30601Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45567