Yhteys löytynyt

Charles de Menezesin nimestä puuttuu 'Q'-kirjain??!! Mikä löytyy Iraq'ista ja al Queda'sta??!!

Oliko Charles de Menezes peitenimellä??
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Bush Blair Berlusconi -> bbb -> 666

Ja ei niillä al Qaidan terroristeilla tapaa olla Q:ta nimessään. Vai montako löydät vaikkapa Mohammed Attasta?

Äänestä
  • arabialainen qanoon-soitin sisältää q-kirjaimen. hyvin samantyylinen soitin kuin kannel, mutta isompi ja paljon kieliä. qanoonin ääni on kauniimpi.

    arabiaksi kuu (maan kiertolainen) = qamar, jossa q jätetään usein sanomatta (amar)

    tässä on huomattava kaksi seikkaa, suomen sana KUU on sama kuin kirjain q. arabiaksi KUU on siis QAMAR jossa q jätetään yleensä pois.

    lisäksi huomioitava että qamar & qanoon suomeksi on kuu & kantele. tämä on melkein kuin luukantele, jota soitellaan suomen mytologisissa taruissa.

    tämä on jäänyt agenteilta huomaamatta. kansainvälistä terrorismia siis johdetaan suomesta käsin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sylttytehdas kirjoitti:

Charles de Menezesin nimestä puuttuu 'Q'-kirjain??!! Mikä löytyy Iraq'ista ja al Queda'sta??!!

Oliko Charles de Menezes peitenimellä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu