Minua koeteltiin.

Anonyymi-ap

Taivaan Isä haluaa minusta Vanhan Testamentin Jumalan pojan tähän Suomen kansaan, johtamaan tämä Suomen kansa harhaan taivaan Isän Ihmeillä ja merkeillä.
Kuitenkin on käynyt ilmi etten ole tuo Jumalan poika. Jeesus Kristus on Uuden Liiton meille annetun Raamatun ainoa Jumalan Poika ja muut jotka haluavat ottaa Jeesuksen paikan, ovat vääriä kristuksia, harhaan johtajia ja lopulta antikristuksia.
Taivaan Isä on lähtenyt härkkimään väärää ihmistä tässä asiassa, etsiköön jonkun toisen joka suostuu olemaan taivaan Isän harhaanjohtaja ja sielujen kadotukseen viejä.
Jeesus Kristus on tie, totuus ja elämä!
Tämä olkoon myös varoituksena taivaan Isästä, sillä on paljastunut asioita joita kenenkään ei olisi hyvä tietää taivaan Isästä, mikä taivaan Isä todella on ja missä taivaan Isä asuu.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Toivottavasti ei enää koettele. Ei ole kovin kiinnostavaa.

      • Anonyymi00002

        Ja jos vielä koettelee, niin tiedät ainakin varata lamppuöljyä....


    • Anonyymi00003

      "Jeesus Kristus on tie, totuus ja elämä!"

      Eikä Daavid eikä Eeli eikä Esra-kirjuri eikä persialainen kuvernööri Serubbabel Nehemia. "Te olette alhaalta", sanoi Jeesus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      179
      1756
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      987
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      94
      874
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      683
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      567
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      523
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      518
    9. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      24
      475
    10. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      193
      466
    Aihe