Aiaiaiaiai

Anonyymi-ap

Ihailen totuuden puolustajia, että miten jaksavat päivästä toiseen vastata uudelleen kysymyksiin, joihin on jo aikoja sitten vastattu, mutta joita salaliittoteoreetikot silti heittelevät. Mikä saa ihmisen pysymään noin tervejärkisenä? Jotkut noista voivat vaikuttaa vähän erikoisemmiltakin tyypeiltä, mutta ovat silti jalat maassa olevia ja tunnustavat tosiasiat, kuten että USA kävi kuussa tai että Lee Harvey Oswald toimi yksin Kennedyn murhassa.

Kaikki todisteet tukevat heidän näkemyksiään, mutta maailmassa on nykyään netin kautta kaikenlaisia teorioita, joihin uskomalla voi tuntea olevansa erityinen, joten vaatii henkistä kanttia ja suoraselkäisyyttä pysyä totuuden puolella. Mikä saa nämä ihmiset pysymään linjassa ja järkevinä tässä aina vaan hullummaksi menevässä maailmassa, sitä ihmettelen, mutta myös ihailen.

8

80

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Juuri noin, kerrankin asiaa tällä palstalla.

    • Anonyymi00002

      Kuukäynnistä olen varma, mutta Kennedyn murhasta en niinkään. Tuo ampumasuoritus on sen verran vaativa, että panee miettimään muitakin mahdollisuuksia.

    • Anonyymi00003

      Koska minä,minä,minä. Minä olen erityinen ja minä tiedän,koska minä olen ottanut asioista selvää enkä usko mitä minulle syötetään. Minä,minä,mikä uskon että asia x on näin koska joku sen netissä kertoi ja koska minä olen älykkäämpi ja erityinen uskon tiktokissa näkemääni henkilöä,koska minä en tajua että joku minulle asiaa x tuputtaa koska minä,minä,minä otan itse selvää asioista.

      • Anonyymi00004

        Näinpä, onneksi on sinun kaltaisia tervejärkisiä ihmisiäkin edelleen.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Näinpä, onneksi on sinun kaltaisia tervejärkisiä ihmisiäkin edelleen.

        Olen tervejärkinen totuuden puolustaja. Salaliittoteoreetikon saappaisiin vain astuin hetkeksi


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Olen tervejärkinen totuuden puolustaja. Salaliittoteoreetikon saappaisiin vain astuin hetkeksi

        Ahaa, mainio parodia salaliittoteoreetikosta. Kiitos, mestari.


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Ahaa, mainio parodia salaliittoteoreetikosta. Kiitos, mestari.

        Ole hyvä,kisälli


    • Anonyymi00007

      Totuus tulee olemaan joillekin ihmisille aivan liian suuri ja likainen, jotta he pystyvät käsittelemään sitä. Ainoa lohtu voi olla, että aivopesty kohde ei tunnista edes sitä pesua, joka hänelle on tehty vuosien kuluessa.
      https://x.com/MrPool_QQ/status/2068690019712147516
      Jos et ymmärrä tätä tapahtumaketjua, jonka viimeinen osa tapahtui juuri G7-kokouksen aikana, niin saatat tarvita selviytymistukea aivan lähiviikkoina.
      Monille tuo aukeaa helposti, miksi USA vihaa Eurooppalaisia politikoita. Varsinkin kun selviää, minne ne USA:n verorahat ovat kadonneet FED:stä.
      Koska lähtevät Macron ja Merz? Stamer taitaa lähteä tänään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      88
      1418
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      57
      1193
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      47
      1104
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      1025
    5. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      73
      963
    6. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      918
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      784
    8. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      12
      783
    9. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      757
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      184
      697
    Aihe