Ei saa kaljaakaan enää

Huomasin viimeisen juhannuskaljan juuri tyhjentyneen, mutta en huomannut kellon olevan liikaa lisähankintojen tekemiseen, vaikka ulkona on valoisaa kuin keskellä päivää.

Melkoinen kehitysmaa tämä Suomi. Aivan ensimmäisenä tulee laittaa nämä kalja-asiat kuntoon, eli kaljaverot pois ja kaljan myynti 24/7.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Teidän juoppojen persujen takia kaljan myynti on rajoitettua.

Äänestä

Kaljaa voi jatkaa vedellä. 1/5 vettä tuottaa ilmaisen tölkin viiden tölkin välein.

Äänestä

Kellon kanssa elää vain natsit.

Äänestä

Onhan ne kaljabaarit vielä auki.

Äänestä
  • Hinta ja laatu eivät niissä yleensä kohtaa. Lisäksi monissa paikoissa on sietämätön meteli. Ovimikotkin kyyläävät.

    Juurisyy on toisaalla. Se pitää korjata Suomessa ja tehdä Suomestä sivistysvaltio. Nytkin jouduin siirtymään väkeviin, ja todennäköisesti menee sen vuoksi alkuviikko saikulla. Pari kaljaa kun olisi saanut, niin kustannuspaikalle olisi päässyt pirteänä.

    Äänestä

Nyt on harvinainen hetki kukkahattu-Suomessa: kaljaa saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Huomasin viimeisen juhannuskaljan juuri tyhjentyneen, mutta en huomannut kellon olevan liikaa lisähankintojen tekemiseen, vaikka ulkona on valoisaa kuin keskellä päivää.

Melkoinen kehitysmaa tämä Suomi. Aivan ensimmäisenä tulee laittaa nämä kalja-asiat kuntoon, eli kaljaverot pois ja kaljan myynti 24/7.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu