Konventista

En yhtään seurannut konventtia. En jaksanut. JW.ORG sivustl riittää.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Parempaakin ajanvietettä on kuin JT konventit.

Äänestä

Kannattaa lukaista Pasi Turusen kirja Vartiotorni, valtakunta uudessa valossa.

Siinä tulee ilmi mm. kuinka vartiotorniseuran johto on muutellut mielipiteitään jopa edes takaisinkin, vaikka toisaalta selittää itsensä jehovakanavaksi.

Tehnyt ennusteluja kuten maailmanloppu 1975, ja kuinka Raamattu ilmoittaa siitä tunnistettavaksi väärän profeetan, 5 Moos. 18:20.

Ja että minkälaisiin erehdyksiin verensiirtokielto perustuu, kun vartiotorniseura on vielä lehdessään Consolation v. 1940 kehunut verensiirron.

Verensiirtokiellolla kun tuotetaan kuolemaa.

Onpa joku esimerkki siitäkin, kuinka Raamattu on tullut väärennetyksi, ja on valokopio oikeudenkäyntipöytäkirjasta, kohdalta jossa vartiotorniseuran edustaja, raamatunkääntäjänä esiintynyt, tunnustaa, että ei osaa Raamatun alkukieliä.

Turusen kirja on kirjastoissa saatavana

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En yhtään seurannut konventtia. En jaksanut. JW.ORG sivustl riittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu