Teorian mukaan Brysselissä pitäisi olla vähän yli kolme pääpuoluetta.
1 - Etelä-Eurooppalaiset
2 - Germaaniset
3 - Slaavilaiset
Kuitenkin voi poikkeustapauksissa tehdä jako vain kahteen, tummiin ja vaaleisiin eurooppalaisiin, eteläeurooppalaisiin ja pohjoiseurooppalaisiin.
Voi arvata, että 0,14 osa olisivat suomensukuiset.
Että on jännitettä slaavien ja germaanien välillä, se on selvää.
Ei voi väittää, ettei eteläeurooppalaisten ja pohjoiseurooppalaisten välillä olisi ollut heilläkin eripurtavaa.
Geologisena alueena on olemassa neljäskin ilmasuunta, mitä ei voi sanoa itse kansallisuuksista, roduista. Se on Pohjois-Eurooppa eli Fenno-Skandia, joka kuitenkin on enemmistönä germaaninen.
Joten geologisesti on 4 puoluetta, mutta rodullisesti se on 3,14.
Balkan historiallinen ruutitynnyri.
Jokainen siellä väittää outoja omiaan ja kukaan ota selvää, epäilen.
Jos Saksassa kaikki on selvää, niin se törmää Balkanin epäselvyyteen ja haastaa EU:n selvyyttä.
Mutta Saksa on loogisempi Puolan kanssa mennä yhteen kuin tumman Ranskan, vaikka EU:n päät ovat Saksa ja Ranska.
Suomen Köyhäin Liitto tilaa maan uutismedialta analyyttistä EU kattavaa valtioiden suhteiden selitysopasta tietonälkäisille.
Brysselissä riitelevät 3,14 puoluetta
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi00001
Suomen Rasistien Liitto taas teki julkaisunsa häätää latinot ja heidän kaltaisensa pois Euroopasta Välimeren taakse ja jättää Pyhä Eurooppa vain Valkoisille Arjalaisille.
- Anonyymi00002
Epäilemättä Saksan on helpompi keskustella Skandinavian ja Brittanian kanssa kuin Ranskan ja Italian.
- Anonyymi00003
Naked Science sivusto esittää mielenkiintoisen G-populaation jaon.
On 4 aluetta, jossa kussakin on noin 2 miljardia asukasta.
Kaikista tihein alue on Intia ja lähialueet Bangladesh mukaan lukien.
Seuraava on Kiina ja alueet.
Omansa on Afrikka ja Lähi-Itä.
Muu on isoin Amerikat ja Eurooppa laajan Siperian kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2022133
- 1341178
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa22824- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34741ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46567- 9532