Nykymaailma 2026

Olet joko PERSU
tai vasemmiston hörhö.
välimuotoja ei ole.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minäkin olen kommunisti ilmeisesti, koska kaikki uskottavuus meni perussuomalaisiin silloin kun alkoivat uhkailemaan ylen naistoimittajaa, joka kertoi tekevänsä sisältöä kaikki väestöryhmät huomioiden. Siis ymmärsin, että suomalaisten suomalaisua yhdistävä media. Olin siis ylen puolustaja kommunisti, enkä edes ole läheskään kaikissa kysymyksissä ihan vasemmalla.

Äänestä
  • Yle on kallis,ja turha.

    Äänestä

Mielummin persu

Äänestä
  • Kyllä,Todellakin!!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olet joko PERSU
tai vasemmiston hörhö.
välimuotoja ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu