No niin nyt on Ebolaa jo Ranskassa

Ebolan tartuntoja Kongossa on yli 1000 ja kuolleita 267 kuolleita myös Ugandassa on kuolleita. Käynnissä oleva ebolaepidemia on jo nyt historin suurimpia ja leviää harvinaisen nopeasti.
2056
7Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Saksassa myös ebolatartunta.

6Äänestä
  • Linkki?

    Äänestä

Afrikasta ei ole koskaan tullut muuta kuin paskaa ja ongelmia joka suhteessa. Raiskariniggereita, tauteja, aavikoitumista ja kehitysapuautomaatti...

Koko Afrikka olisi pitänyt tuhota jo vuosia sitten napalmilla, hermokaasulla ja joukkolahtauksilla.

6Äänestä
  • Se tulee leviämään moneen Kongon naapurimaahan kukan, ei pysty viidakossa rajoja vahtimaan.

    5Äänestä

  • .

    Äänestä

  • Ihminen tuli Afrikasta,sinne ne sinunkii juuresi juontavat

    Äänestä

Voi ei!

2Äänestä

Ebolanntoi lääkäri Ranskaan Kongista.

3Äänestä
  • Lääkäri oli ollut töissä Kongossa ebolan takia.

    3Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Lääkäri oli ollut töissä Kongossa ebolan takia.

    Nyt on ahertanut epolan Eurooppaan.

    Äänestä

Ei hätää. Rokote pelastaa yli sadan prosentin varmuudella.

Äänestä
  • Ebolaan ei ole rokotetta.

    2Äänestä

Ranskassa mittaushistorian kuumin päivä ja afrikkalainen tautitapaus samana päivänä. Sattumaako?

2Äänestä

Sitä se matkailu teettää, Suomen olisi nyt varauduttava tuohon asettamalla 10000EUR rajanylitysmaksu kaikille valtion rajan ylittäville ihmisolioille, kumpaankin suuntaan.

CASH ONLY. NO CREDIT ACCEPTED.

3Äänestä

No kohta poppamiehet keittää albiino nekereistä kovan rohdon ebolaan.

1Äänestä

Tämäkin vielä piti tulla.

Äänestä

Vaan mnra ebolarokotetta ei hyväksytä!

Äänestä
  • Epidemian ensimmäisen kuukauden aikana ebola on levinnyt nopeammin kuin missään
    aiemmassa epidemiassa.

    Äänestä

Olisiko suomessa käynnistettävä piikki-talakoot, noin niinkuin varmuuden vuoksi
Jonoon vaan ja piikkiä perseeseen taas !

Äänestä

Persut toivat ebolan Kongosta Eurooppaan. Siitä minulla on WHO:n ylitutkijan viralliset tieteelliset tutkimustulokset.

Päivi L

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ebolan tartuntoja Kongossa on yli 1000 ja kuolleita 267 kuolleita myös Ugandassa on kuolleita. Käynnissä oleva ebolaepidemia on jo nyt historin suurimpia ja leviää harvinaisen nopeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu