Helsingin rottahavainnot hurjassa kasvussa

Helsingin rottahavainnot hurjassa kasvussa – ”Ovat paratiisissa”
Pelkästään Helsingissä on todennäköisesti satojatuhansia rottia. Pakkanen panee niiden elämän uusille raiteille.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Menisivät töihin. Ei Kela-rottailu on tervepäistä.

Äänestä

Juu, pakkanen panee ne hakeutumaan asuntojen lämpöön.😅

Nakelkaa enemmän ruokaa pitkin pihoja, katuja Jne

Esim puistot ovat oikeita rottien ja hiirien kultakaivoksia samoin grillit, kun kaikki ruokaa haiskahtavat heitellään maahan, kuin myös syömättömät sapuskat.🤪

Tavataan sanoa: Sitä saa mitä tilaa.🤣

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Helsingin rottahavainnot hurjassa kasvussa – ”Ovat paratiisissa”
Pelkästään Helsingissä on todennäköisesti satojatuhansia rottia. Pakkanen panee niiden elämän uusille raiteille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu