Natsismi on pysäytettävä nyt

Anonyymi-ap

Nykyiset oikeistopopulistit kalastelevat kannatusta täsmälleen samoilla teemoilla, joilla natsit nousivat valtaan Saksassa. Jos haluat tutustua aiheeseen perusteellisemmin, lue Benjamin Carter Hettin kirja Demokratian kuolema / Kuinka Hitler nousi valtaan.
Ministeri Wille Rydmanin viimeaikaiset otteet osoittavat, että natsien opit ovat todella edelleen käytössä. Sitä osoittaa hänen mielivaltainen ja pelkästään äärioikeistolaiseen ideologiaan perustuva puuttumisensa järjestöjen valtionapuihin. Vielä selvemmin sitä osoittaa, että hän sekaantuu myös sosiaalialan yliopistotutkimukseen, jopa yksittäisiin tutkimusprojekteihin samoin ideologisin kriteerein.
Nyt on astuttu sellaisen rajan yli, jota ei edes Petteri Orpon ja kokoomuksen tulisi missään tapauksessa sietää. Jos yksittäinen ministeri saa tuoda natseilta kopioimaansa ideologiaa ja toimintamallia Suomen hallituspolitiikkaan, on aika nousta myös laajaan kansalliseen vastarintaan ennen kuin on liian myöhäistä.

7

<50

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Olet ihan hullu. Taidat olla kommunisti

      • Anonyymi00003

        Kyllä Antti on saatava pysäytettyä. Aloittaja on oikeassa.


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Kyllä Antti on saatava pysäytettyä. Aloittaja on oikeassa.

        Kävikö Antti Francon haudalla Espanjassa?


    • Anonyymi00002
    • Anonyymi00005

      Wille on isänmaan asialla. Homous ei kuulu Suomeen

    • Anonyymi00006

      Ite oot nazi

    • Anonyymi00007

      Se on noin varmaan kun sitten sisäpiirille kerran menee ps vornasen vaimolle "tutkimukseen" puoli miljoonaa heittämällä noin vaan..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      742
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      700
    3. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      641
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      46
      634
    5. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      634
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      619
    7. 42
      564
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      525
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe