Vatun tarkastajat hslespot

Espoolaismies koki tulleensa HSL:n lipun­tarkastajien väijytykseen: ”Sama kuin katujengi ryöstäisi sata euroa”
Hallinto-oikeus on ratkaissut viime vuosina 50 valitusta HSL:n tarkastusmaksuista, ilmenee Ylen selvityksestä. Vain viisi on kumottu.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mut ei ne väijytä
mamupoikalaumoja
samasta teemasta.

Kukaan ei saa niiltä
lipun hintaa.

Samasessa Espoon junassa.

Menkää kokemaan se tunnelma.

Äänestä

Turhia juttuja kun ihmiset tietää käytännöt jos käyneet peruskoulun edes. Hitaat liput ostetaan ennen junaa ja junassa voi ostaa pankkikortilla suora maksulla tai jotain.. pari vaihtoehtoa siis. Lippu oltava kaikissa tapauksissa ennen kuin jatkaa istumaan jonkinlainen.

Äänestä

Jaa, että oikein jengi, tuskin se mies on jokaiselta tarkastajalta satasen sakon saanut.
Tehdäänkö kärpäsestä härkänen.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Espoolaismies koki tulleensa HSL:n lipun­tarkastajien väijytykseen: ”Sama kuin katujengi ryöstäisi sata euroa”
Hallinto-oikeus on ratkaissut viime vuosina 50 valitusta HSL:n tarkastusmaksuista, ilmenee Ylen selvityksestä. Vain viisi on kumottu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu