Veikkausliiga
KuPSin ex-pelaajaa, 18, epäillään uudesta vakavasta rikoksesta
Pohjois-Savon käräjäoikeus päätti pitää Solo Houmahoron edelleen vangittuna.
Solo Soumahoroa epäillään useista seksuaalirikoksista. Kuvayhdistelmä: Veikkausliiga, Juha Tamminen / AOP
Janne Niiranen
Tänään klo 18:44
Jalkapallon Veikkausliigassa pelaavasta Kuopion Palloseurasta potkut saanutta Solo Soumahoroa, 18, epäillään useammasta raiskauksesta kuin aiemmin on kerrottu.
Aikaisemmin poliisi epäili Soumahoroa kolmesta raiskauksesta ja yhdestä seksuaalisesta kajoamisesta maaliskuun lopun ja toukokuun lopun välisenä aikana.
Nyt Soumahoroa epäillään myös neljännestä raiskauksesta. Epäilty rikos on tapahtunut 5. huhtikuuta eli pääsiäissunnuntaina.
Uusi rikosepäily tuli ilmi perjantaina, kun Pohjois-Savon käräjäoikeus päätti pitää Soumahoron edelleen vangittuna.
Potkut tuli
Jalkapallo puhuttaa
Anonyymi-ap
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi00002UUSI
Uusi mbappe
- Anonyymi00003UUSI
Ahkera mamu.
- Anonyymi00004UUSI
Moktar on luvannut tuomita tämän, odotellaan vaan.
- Anonyymi00007UUSI
Eipä välitä liiemmin mamujen teoista.
- Anonyymi00005UUSI
kuka noita horoja palkkaa ???
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa11491ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m152437Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30397- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372