Typerän näköisiä

En pidä JT miesten lyhyestä tukasta. Olen kiinnostunut vain pitkähiuksisista miehistä.
950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Siis hamppareista!

Äänestä
  • En huoli koskaan ketään JT aviopuolisoksi. He ovat kornin näköisiä. Kaikki pitkähiuksiset eivät ole hamppareita yhtään sen enempää kuin parrakkaat miehetkään.

    Äänestä

  • Kaikki pitkähiuksiset eivät ole hamppareita. Ovatko kaikki parrakkaat hamppareita?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kaikki pitkähiuksiset eivät ole hamppareita. Ovatko kaikki parrakkaat hamppareita?

    Oliko Jeesuksella lyhyt vai pitkä tukka?
    Oliko hänellä parta?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Oliko Jeesuksella lyhyt vai pitkä tukka?
    Oliko hänellä parta?

    Jeesuksella oli pitkähköt hiukset.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Jeesuksella oli pitkähköt hiukset.

    Ja mitähän tuo takoittaa?
    Mitä on pitkähkö? Meneekö korvan päälle? Entä olkapäille?
    Naisilla tukka ylettyi ehkä lantiolle asti ja se erottui miesten hiuksista vaikka ne olisikin ulottuneet olkapäille asti.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Jeesuksella oli pitkähköt hiukset.

    Missä niin sanotaan???

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Missä niin sanotaan???

    Jeesuksen ajan juutalaisilla oli kaikilla pitkähköt hiukset. Heillä ei ollut amerikkalaisen 1900 luvun liikemiehen lyhyitä hiuksia.

    Äänestä

Mormooneilla näyttää myös olevan lyhyt tukka.
Mutta heillä on jäsenvärväystä vain, oliko se alle 24 vuoden ikään asti, ei kuitenkaan jatkuvaa kunnes tulee vanhuuden höperöksi, kuten jt:lla, jotka tuolloin menettävät lahkolaisseutustelunkin, ainakin jos ovat jo tehneet testamentin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En pidä JT miesten lyhyestä tukasta. Olen kiinnostunut vain pitkähiuksisista miehistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu