Mitähän se meitä hyödyttää? Ei hoida meidän asioitamme. Tai on hoitanut niin huonosti, että Ähtäri katoaa kuntakartalta.
Esimerkiksi ei ole ottanut mitään kantaa vanhusneuvoston neljän tuhannen nimen adressiin sairaalan puolesta. Kansanedustajan tuki olisi ratkaisevan tärkeää.
Nyt hän puhuu Ähtärin jatkamisesta itsenäisenä, vaikka hyvin tietää, että ei jatka. Sitten kun asia on selvä, sanoo, että siinä nyt vain kävi näin. "On niin haikea olo". Näin hän sanoi kun katseli tyhjää sairaalaa jokunen vuosi sitten.
Nisu-poikamme reissaa maailmalla Nato-asioissa
32
536
Vastaukset 32
- Anonyymi00001
Täytyy muistaa se keskusta on jokaisen päätöksen takana.
Suunnittelussa päättämässä..
Kyllä.mikko oli Ryskööllä tyhjällä Kepun teltalla - Anonyymi00002
Se on hyvä kommentti.
- Anonyymi00003
Myllymäellä oli yli 500 kuuliaa.hieno ja onnistunut tilaisuus kaikenkaikkiaan..
- Anonyymi00004
Onneksi apulaiskäppänä ymmärti pysyä pois pilaamasta ilmapiiriä
- Anonyymi00005
Mitähän se on hyödyttänyt kun "hoitanut" asioita täällä. Parasta on kun liikkuu mahdollisimman paljon ulkomailla.
- Anonyymi00006
Samaa mieltä, parempi kun on ulkomailla niin jää ainakin niiltä ajankohdilta huonot päätökset tekemättä Ähtärissä.
- Anonyymi00007
Olikohan 500 vähän liioiteltu.
- Anonyymi00010
Ei muuten ole
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Ei muuten ole
Vähän yli sata oli paikalla kuva on kylän sivuilla naamakirjassa.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Vähän yli sata oli paikalla kuva on kylän sivuilla naamakirjassa.
Autoja pelkästään oli 100
- Anonyymi00018
Anonyymi00014 kirjoitti:
Autoja pelkästään oli 100
Ei ollu sataa, ei lähimainkaan ja kukaan ei tullut Nisun takia, monet Nisusta huolimatta, mutta joka paikkaan se tunkee itsensä. Ei ollut tiedossa, että Nisu tulee satuilemaan ja lepertelemään.
- Anonyymi00008
Vaihtakaa nyt vihdoin ja viimein edustaja toiseen.
- Anonyymi00009
Eikö nyt olisi jo vihdoin ja viimein aika äänestäjien herätä!! NATO asioissa kiertää maailmalla….no joo kiertää mitä kiertää. Kyseisen ”edustajan” tietämys sotilasasioista on aika vaatimaton….haaskalintuna noihin eri työryhmiin tunkee olemuksensa. Mutta saahan niillä taas Uutisnuottaan jonkun jutuntapaisen, jossa voi mainostaa omaa erinomaisuuttaan. Sehän kyllä sitten uppoaa omiin puudeleihin kuin häkä. Erästä huippupoliitikkoa mukaillen, ”Uurnille kyyditään ja kärrätään kaikki vaikka pitkospuita pitkin”.
- Anonyymi00011
Mitä v.... se molopää siellä myllymäkisten juhlissa teki.
Onni on laihtunut taitaa olla lujilla poika. - Anonyymi00013
Moni jäi pois kun kuulivat Nisun tulevan hän on kunnan tuhoaja.
- Anonyymi00015
Nisu kehui Riukulehtoa siitä, että tämä oli opettanut hänet, Nisun lausumaan oikein Turkin presidentin nimen, joka on siis Erdogan. Lapsellista nuoleskelua. Jopa Nisun äänestäjätkin tietävät tuon nimen, miehen joka oli viimeinen jarru Suomen natojäsenyyden tiellä.
Olisi saanut jarruttaa vähän kauemman. Nyt meille tulee USAn tukikohta ja itsenäisyytemme on mennyttä. Olemme roistovaltion porukassa, mutta Nisu haistaa hillotolpan. - Anonyymi00016
Kyllä hyvän puheen piti Mikko ja koko tilaisuus oli oikein onnistunut 🙏
- Anonyymi00017
Miksi Nisu oli sinne kutsuttu ?
- Anonyymi00019
Nisu oli kuokkavieras.
- Anonyymi00020
Tilaisuudessa puhuivat ansiokkaasti Timo Lehtonen ja Sulevi Riukulehto. Kaupunginjohtajan puhe oli hyvä ja mielenkiintoinen. Nisun puhe taas tavanomaista puppusanavirtaa, lepertelelyä.
- Anonyymi00023
Tuon arvasin. Kukin lahjojensa mukaan.
- Anonyymi00021
Autoja oli vähän yli sata
- Anonyymi00022
Nisu ei hyödytä ketään.missään.
- Anonyymi00024
Usein kuulee sanottavan,että on hyvä kun on oma kansanedustaja puolustamassa kotiseudun asioita.Kertokaapa nyt hyvät ähtäriläiset,mitä asioita tämä kansanedustajanne on ajanut Ähtärin parhaaksi.
- Anonyymi00025
Ei mitään. Kaiken lisäksi on sotahullu.
- Anonyymi00027
Sai verotusoikeuden omaavan vanhan kotikuntansa selvitystilaan ja sen yhtiöt konkurssiin yhdessä puoluetoveriensa suosiollisella myötävaikutuksella.
- Anonyymi00028
Anonyymi00025 kirjoitti:
Ei mitään. Kaiken lisäksi on sotahullu.
Eikös se oo sivari 🤔
- Anonyymi00029
Anonyymi00027 kirjoitti:
Sai verotusoikeuden omaavan vanhan kotikuntansa selvitystilaan ja sen yhtiöt konkurssiin yhdessä puoluetoveriensa suosiollisella myötävaikutuksella.
Siinä on meriittiä Mikolle
- Anonyymi00026
Ootta kyllä täysin väärässä
- Anonyymi00030
Nisu on pahimmanlaatuinen pyrkyri.
Naama esiin hinnalla millä hyvänsä
Näytöt on kevyet, seuraaviin vaaleihin pitäisi löytää uusi ehdokas- Anonyymi00032
Täysi kokovartalokyrpä.
- Anonyymi00031
Ähtäri hallilla tokaisi äkämystyneenä ettei Ähtäriläisten ääniä kaipaa /tarvi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 671094
- 981054
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i22902Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔62852Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t124835- 134817
- 57745
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke27721Kuhmolainen opettaja tuomittu vainoamisesta
https://yle.fi/a/74-20248184 ”Kuusikymppinen kuhmolaisnainen piinasi naapureitaan lähes kahdeksan vuoden ajan. Nainen20710- 45666
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol47642- 19617
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast48600Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.82596- 48594
Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok128594Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka142592- 35580
Elämäni biisi -paljastus: Tänä lauantaina 26.9. nämä julkkikset istahtavat sinisille sohville!
Katsotko Elämäni biisiä? Elämäni biisi on monen suomalaisen suosikki. Vieraslista lauantaina 26.9. tarjoilee vieraita m6573Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi11549