Loistava festivaali jälleen kerran! Esiintyjät ja tunnelma taas kerran erinomaisia. Vtuttaako persupuupäät? Tulkaa tänne öyhöttämään ja mölisemään sitä persumölinää kun kansa ympäri Suomen on nauttinut Seinäjoen omasta festivaalista.
Vastaukset 28
- Anonyymi00001
Mistähän tää ap oikein puhelee? Jostain sillä kyllä kiristää?
- Anonyymi00002
No tulihan sitä persumölinää!! Kiitos! Hyvä alku! Lisää öyhötystä kiitos!
- Anonyymi00003
Rokit korkattuja rokittu, vuosi hiljaisuutta törnääsellä, my god is blessing people. 🙏
- Anonyymi00004
Siis, mikä tämä aloittaja on🦧🫣
Kiristääkö jokin ruuvi likaa vai onko pudonnut?
Kaiken maailman pipipäitä huutelee turhuuksia🤔
Noh, sait näyttää tyhmyytes, ole onnellinen.😅😂🤭- Anonyymi00005
Hyvä hyvä mutta muista sanoa että Provinssi haluaa pojista tyttöjä, muista puhua pelottavasta vihervasemmistosta paljin ja toistella etenkin sanaa kommunisti joka välissä.
- Anonyymi00006
No älä nyt hiero suolaa niiden haavoihin kun ovat jo kolme vuotta öyhöttäneet että mäenpäästä tulee presidentti. Hehehee:)))
- Anonyymi00007
Ei ole 70000 ostettua lippua.
- Anonyymi00008
Oliko kolme päivän kemut, jos on ostanu lipun kolmeksipäiväksi, lasketaan kolmeksi. Se siitä 70000 tuhannesta. Sama tangomarkkinoilla.
- Anonyymi00009
No niinhän se menee joka tapahtumassa. On päivän lippuja, kahden päivän ja kolmen päivän.
- Anonyymi00017
No oliko sinulle kenties uusi asia. Juhannuksena Etelä- pohjanmaan tapahtumat Nummirock keräsi 4 päivässä 18000 kävijää. Powerpark juhannus keräsi 2 päivässä 25000 kävijää. Montako kävijää mahtaa kerätä päivässä esim. Ideaparkki kun siellä käy moni päivässä useamman kerran ja joka päivä:D
- Anonyymi00020
Anonyymi00017 kirjoitti:
No oliko sinulle kenties uusi asia. Juhannuksena Etelä- pohjanmaan tapahtumat Nummirock keräsi 4 päivässä 18000 kävijää. Powerpark juhannus keräsi 2 päivässä 25000 kävijää. Montako kävijää mahtaa kerätä päivässä esim. Ideaparkki kun siellä käy moni päivässä useamman kerran ja joka päivä:D
Tolla logiikalla yksi ihminen laskettaisiin vuodessa vain yhdeksi kävijäksi kaupassa vaikka kävisi vuoden jokaisena 365 päivänä.
- Anonyymi00010
Persut ovat olleet Suviseuroissa laulamassa suvivirttä ja kuuntelemassa herran sanaa.
- Anonyymi00011
Valtava ennätys . Hienoa provonssi. 😂
- Anonyymi00012
Provinssi-festivaalin historian kaikkien aikojen yleisöennätys on 85 000 kävijää, joka tehtiin kolmipäiväisessä tapahtumassa kesäkuussa 2024. Eli seuraavana vuonna kun Mäenpää ohjattiin tapahtumasta pihalle ja persut pitivät eniten mekkalaa asiasta.
- Anonyymi00013
Mä en vihaa ketään, joten en mene provinssiin.
- Anonyymi00014
Pimppimiäs mäkipää ei ole tervetullut koskaan rokkeihin,olkoon vaika presidentti mutta älä unta näe.
- Anonyymi00016
Vtuttaako persupuupäät? Tulkaa tänne öyhöttämään ja mölisemään sitä persumölinää kun kansa ympäri Suomen on nauttinut Seinäjoen omasta festivaalista.
------------------------------
Niin kiitos teille kaikille äärivasemmistolaisille ja homppeleille
että toitte miljoonia rahaa tänne persujen pääkaupunkiin.
Tuokaa lisää rahaa taas ensi vuonna.- Anonyymi00018
Aika huono kannatus prosentti persuilla on Seinäjoella
- Anonyymi00019
Voi ullatus. Perussuomalaiset koki kovan rökäletappion Seinäjoen valtuustossa. Viime kuntavaaleissa rakettimaisen viiden valtuustopaikan nousun tehnyt puolue menetti näissä vaaleissa pois neljä vuotta sitten ansaitsemansa viisi uutta paikkaa.
Jäljelle jäi enää kolme valtuutettua - Anonyymi00027
🫣 kyllä kyllä, vähemmälläkin uskotaan, että sinulla on Ongelmia itsesi kanssa.
Joten hanki apua ajoissa, ennen kuin on myöhäistä.
TAI opettele olemaan sinut itsesi kanssa.😬🙄 ja mieti kahdesti ennenkuin avaat suusi.
- Anonyymi00021
Provinssissa on töissä käyviä sosialisteja.
- Anonyymi00022
No olen persu ja hetero. Kaikki transupride touhut on kuvottavaa. Hetken ajan oletin että huonosti vetää festari kun parkkipaikat puolityhjinä ruukintien varressa kun yleensä ollut ihan täynnä. Yleensä on myös kellonaikaan katsomatta porukkaa liikkunut joka paikassa vaan tänävuonna oli todella hiljaisen oloista. Hyvä jos festari edelleen vetää hyvin jengiä.
Ja ei! En ole "katkera" nyt siitä että provinssi veti väkeä vaikka kohtelikin Mäenpäätä ala-arvoisesti ja syrjivästi. Aina joku joutuu epäoikeudenmukaisuuden hampaisiin jossain. Niin se vain menee.- Anonyymi00023
Ehkä festarikäyttäytyminen ja "kulttuuri" on vain muuttunut aikojen saatossa? Ostaako jengi ennemminki päivälippuja ja ilta kun on ohi niin sitten lähdetään kotiin? Vähemmän kävijöitä tulee autoilla? Itse muistan sillon ehkä parhaimpana festarikesänä kauan sitten (Limp Bizkit esiintyi silloin) kuinka provinssimajoittujia oli sahalammin uimarannan vieressä olevilla pelloillakin asti. Porukkaa oli joka paikassa pilvin pimein.
Aika kultaa muistot.
- Anonyymi00024
Liian vihervasemmistolainen tapahtuma. Ei kiinnosta.
- Anonyymi00028
Juuuuuu, EI sinne ollut kenenkään pakko mennä.😂🤪
Jos, et sattunut Ymmärtämään.🦧🦧🦧 - Anonyymi00029
mäenpäätä tapahtuma kiehtoo. Paikalle pitää päästä vaikka ei lippuakaan olisi.
- Anonyymi00025
Aivan mahtava fiilis jäi 2026 Provinssista! Sää oli erinomainen kun ei ollut kylmä eikä kuuma. Mahtavia esiintyjiä. On hienoa päästä kuulemaan ihan vielä outojakin artisteja livenä. Monta uutta fanitettavaa.
- Anonyymi00026
Eikö se ollutkaan koko kansan festari niinkuin mainostetaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520