Kesäloma alkoi

Anonyymi-ap

Jäin nyt kesälomalle osa-aika töistä. Kylläkin nämä on niitä 9€/pv hommia. Eli heinäkuussa ei tarvitse tehdä mitään, jos ei huvita. Eläkkeellä olen ja pakko ei ole tehdä mitään. Tällä on ilmeisesti tarkoituksena pitää työkykyä yllä, eikä maatua kotisohvalle. Joka tapaukseessa hyvältä tuntuu, että pääsee irti hetkeksi siitä oravanpyörästä.

Mb_76

3

115

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sinulla ei ole toistaiseksi henkireikää. Ai niin onhan tämä palsta..

    • Anonyymi00002

      Mitä olen seuraillut työmarkkinoita, niin ei siellä ole mitään tarjolla. Itse olen keskiraskaan metallin koneistaja, mutta työt loppui jo 2010. Sen jälkeen on ollut töitä Kolmannella sektorilla. Työtähän sekin on, mutta onneksi on kunnon eläke. Kiitos työvuosien.

      Mb_76

      • Anonyymi00003

        Eläke onkin pelastus. Ei tarvitse tehdä mitään töitä, mutta työkunnon ylläpitämiseksi
        on hyvä silloin tällöin puuhastella jotakin kevyttä.
        Vuodet ovat tuoneet sen verran kokemusta että ihan hyvin pärjää kohtuueläkkeellä
        ilman mitään tukiaisia yhteiskunnalta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      429
      896
    2. 56
      559
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      157
      550
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      535
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      163
      511
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      216
      485
    7. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      436
    8. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      90
      424
    9. Se siitä sitten

      Hyvin lyhyt oli loppuelämä, kun ei suhde ehtinyt edes alkaa ennen, kuin päätit lopettaa. Nauti olostasi sitten.
      Ikävä
      22
      410
    10. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      63
      401
    Aihe