Ilmitulleet asiat ovat sen verran raskaita, että viranomaisten on pakko virkavelvollisuutensa vuoksi toimia.
Onko Tuppurainen jo tutkintavankeudessa
Anonyymi-ap
12<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hiiiiljaa, stana! Mikä röyhkeys sinulla!
Onko jo peräti vastaanhangoittelusta Poliisiviranomaisia kohtaan syytettynä ? Eli sakkotuomio vähintään . Paitsi jos on aiheuttanut viranomaiselle pysyviä vammoja . Sitten tilanne on huolestuttava ja vakava . Koko maahanmuutto oiisi vaarassa tyrehtyä
Oletko hullu rikollinen, joka puolustaa kavalluksia?
Käsiraudat ja suukapula varmasti ovat tarpeen. Tai vaihtoehtoisesti kiinniottajille kuulosuojaimet. Voi sitä Huudon määrää!!!
Tosiaan, Tuppurainen on Oulun kaupunginvaltuuston jäsen. Ja samalla hän omistaa Hitas-asunnon puolikkaan Helsingistä, jossa asuu aviopuolisonsa kanssa. Puoliso omistaa toisen puolikkaan. Sen sijaan hän ei ole Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialueen valtuutettu.
Eli kyllä hänelle maksetaan 1809 euroa verotonta kulukorvausta, vaikka hän ei asu Oulussa.
https://x.com/PauliVahtera/status/2070449482475479390
Se on lukkojen takana Hitas asunnossaan ja huutaa ovea koputtaville "En avaa, tätä kämppää ette multa vie!!!'
Onneksi poliisin tehtävä on puuttua havaitsemiinsa epäilyksiin.
Mitä se nyt on tehnyt? Avasko suunsa väärään aikaan ja Antti suuttui.
Etkö osaa lukea?
Kyllä demari ehkä osaa lukea, sanan sieltä täältä. Ymmärrys on vielä heikompi.
Thä????
Eikös Poliisien olisi pelkkä irti oleva päänsä viedä . Tutkintavankilan pidätettyjen rikollisten sekaan ?