Orpo kadoksissa.

PM poissa mediasta. Olisi Janin kaa kalalla.
1650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Alkaako oikeuskanisteri kovistella?

Äänestä

Kukaan ei luota tuollaiseen hallitukseen.

Äänestä
  • Purra kertoo kieltäytyneensä koko hankkeesta.

    Äänestä

Veikkaisin seksikeinussa. Jan pötköllään ja Orpo lykkii kyytiä.

Äänestä
  • Rydis viereisellä.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Rydis viereisellä.

    Willelle kyytiläinen, siis kukahan, mies.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Willelle kyytiläinen, siis kukahan, mies.

    Soini olisi ihan jees

    Äänestä

ARK-taustainen ministeri kannattaa hanketta, kyse on verovarojen lappamisesta Kokkilalle.

Äänestä

Oisko Erikoisjoukkojen kuvauksissa?

Äänestä

oisko tehny itsarin

onko sattumaa et orpon/purran pienituloisiin kohdistuneista "rääkkää köyhää " leikkauksista säästyi juuri tuo sama 40 miljoonaa, jonka orpo sit junaili itelleen.
Tasa-arvon nimissä orpolta ja sen sukulaisilta pitäisi viedä koko omaaisuus, asunnot, terveys ja laittaa kusipää elämään 300e kuukausittain ja sitku rahat ei riitä mihinkään, eikä terveydenhotoonkaan pääse!
sit vielä vittuiltais orpolle et "voi voi mene töihin jos rahat ei riitä" ja pakotettaisiin sairaana aktivointi helvettiin kiristämällä et viedään loputkin pennit josset sairaana lähde töihin josta saisit 100e enemmän kuukausittain.

Äänestä

Kesälomalla ja sitten Ruisrock. Mikäs on ollessa.

Äänestä
  • Ilmaiseksi kaikki tietty

    Äänestä

Tottakai. Iso herra Turun pikkukaupungissa.

Äänestä
  • Orpoa varten pitää rakentaa miljardeilla Tunnin juna Turusta Helsinkiin jotta Petteri pääsee kymmenen minuuttia aikaisemmin pääministeröimään.
    Kallis on ukko!

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Orpoa varten pitää rakentaa miljardeilla Tunnin juna Turusta Helsinkiin jotta Petteri pääsee kymmenen minuuttia aikaisemmin pääministeröimään.
    Kallis on ukko!

    Ilmaiset junaliput?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Orpoa varten pitää rakentaa miljardeilla Tunnin juna Turusta Helsinkiin jotta Petteri pääsee kymmenen minuuttia aikaisemmin pääministeröimään.
    Kallis on ukko!

    Ei sitä valmiiksi tarvitse rakentaa.
    Riittää kun valtio ostaa Petterin kaverilta kalliilla maat junarataa varten

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

PM poissa mediasta. Olisi Janin kaa kalalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu