Jos saa joka päivä ruokaa, ei ole nälkä. Erityisesti öisin on nälkää. Päivällä voi jaksaa jatkaa matkaa laareille, mutta yöllä ei aina jaksa. Ja sitten on sitä nälkää.
Päivällä voi myös yrittää varautua siihen, että olisi yöllä jotakin mitä ottaa. Pekoni on hyvää ravintoa, mutta se on tavattoman kallista. Eikä sitä ole usein alelaareissa.
Jos saa ruokaa, ei ole nälkä
4
<50
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Mutta lauantaimakkara on edelleen halpaa, joten sitä voi varata kotiin.
- Anonyymi00003
mutta lauantaimakkarassa ei ole proteiinia tarpeeksi jotta jalka tai käsi jaksaisi liikkua ollenkaan... ainoa vaihtoehto on yrittää nukkua mahdollisimman paljon rli noin 22 tuntia vuorokaudessa.
- Anonyymi00004
Ei nälälle tarvitse antautua. Se on ihan helppoa torjua.
Varaa vaan jääkaappiin riittävästi naposteltavaa minkä voi syödä vaikka sen
iltakahvin kanssa ja päälle vielä omanan. Näin nälkä pysyy helposto loitolla.
Aamusella taas voi laittaa murukahvia tai teetä kuuman veden sekaan ja
sipasta leivälle juustoa sekä paprikaa tai avomaan kurkkua .
- Anonyymi00005
Syömällä siirtää vaan sitä nälkää koko ajan eteenpäin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466