Loppuvuodesta PS n kannatus nousee ohi Kokoomuksen .
Sitten alkaa taistelu suurimman puolueen tittelistä.
Eläköön.
Sitten alkaa taistelu suurimman puolueen tittelistä.
Eläköön.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Ehkä persun kannattaisi katsoa hieman pidemmälle eli jonnekin 2031 tai jopa 2035.
Niin, kumpi on suurin puolue, vasemmistoliitto vai demarit, jännäksi menee.
Ai kun toisessa on yksitoista ja toisessa kaksitoista täysijärkisestä käyvää 18-vuoriasta naiivia kakaraa?
Vasurit on narkkien ja juoppojen klubi ja demarit mamujen petosryhmä. Nyt on kyse normaalijärkisistä suomalaisista eli Perussuomalaiset on puolueena ainoa vaihtoehto.
Eipä tosiaan haittaisi, jos kokoomuksen kannatus laskisi persujakin alemmas. Kummatkin vaan pienpuoluetenttiin, niin maailma näyttää heti paremmalle.
Miksi näyttäisi? Siksikö että kuvittelet niin?
Koska sen ovat näyttäneet, mihin pystyvät. Vain tunaroimaan.
Et ole siis ymmärtänyt mitä tapahtuu - ollenkaan. 🙄
Kävi kuin kävi, Persut ovat tulevaisuuden puolue. Siitä pitää vihervassujen haitallinen maahanmuutto huolen
Ruotsissa ruotsidemokraatit ja Saksassa afd ovat jo suurimpia.
Saksan Afd on venäjämielisten putinistien puolue, jonka kokouksissa on heiluteltu Venäjän lippuja, ihaillaan Putinia ja kaihotaan takaisin entistä DDR:n paskavaltiota ja kommaridiktatuuria.
Tuollaista persut sitten ihailevat. Kertoo kyllä paljon persuista. Aina ihailevat putinismia ja venäjämielisyyttä.
Toistelet vain vasemmiston ulkoa opeteltua pelottelujargonia, vaikka suurin syy AfD:n nousuun on vasemmiston tekemä tuhoisa politiikka.
Ei noilla basemmiston papukaijoilla ole mitäänuuta kuin heimohokemansa. Ei edes tilannetajua!
Rydman on seuraava pääministeri.
Aika epätodennäköistä. PS - puolueen maksimisuoritus on kolmas sija puolueista ja noin 16 % ääniosuus.
Tai sitten ei ole. 😂
Sen näemme vuoden sisällä. Tällä hetkellä ei näytä todennäköiseltä, että PS kykenisi saamaan sellaista äänivyöryä, joka nostaisi sen suurimmaksi puolueeksi. Se vaatisi jotakin massiivista tapahtumaa ja sellaista on kyllä vaikea kuvitella.
Nykyisen hallituksen politiikka on ollut sen kaltaista, että liikkuvat äänestäjät eivät kyllä suurin joukoin ome tyytyväisiä. Se joukkohan vaalit kuitenkin ratkaisee. Oma lukunsa on se, onko seuraavan hallituksen politiikka sen kummempaa, mutta liikkuvat äänestäjät ovat liikkuvia juuri siksi, että vaihtavat puoluetta halutessaan.
Rankka huumori ja hyvät naurut ovat toki aina paikallaan, kiitos nauruista!
Voin lyödä vaikka koko omaisuudestani vetoa siitä että persut eivät tule olemaan seuraavassa hallituksessa.
Jos tulisi neljän vuoden oppositiokausi niin 2031 persut on ainoa yli 30% puolue, muut alle20%.
Onko Kelan elätillä omaisuutta ?
Koko omaisuudestasi, kolme tyhjää kaljatölkkiä ja vanha laveri. Et saa lisää sossurahaa, se on ohi.
Puhut siis siitä, että Purra ei ole koskaan ollut oikeissa töissä.
No eihän vähä äly sukupuolta vailla olevilla mitään omaisuuksia ole .
Samaa mietin. Helppo niiden on retostella "all-in" huutelulla.
Red alarm, Suomi ei ole mikhään ameriikka.😇
Ei vielä.
Pääministeripuolue Perussuomalaiset on ainoa pelastus suomalaisille.
Pietarissa asuville?
Wille pelastaa tämän maan!
Huikeeta
Wille on seuraava pm.
Kokoomus on laskussa.
Suomeen myös noita ICE Poliiseja toivottaisi . Että talous lähtisi nousuun .
Hurjaa nousua.
Jossain kohtaa olemme pisteessä, jossa joka toisen kantasuomalaisen lapsi, sisarus tai muu sukulainen on tullut joko raiskatuksi tai sitten kadulla ryöstetyksi ja hakatuksi, tai nöyryytysväkivallan kohteeksi.
Siinä kohtaa luulisi, että lähipiiri tajuaisi äänestää oikealla tavalla.
Siltä tuo selkeesti näyttää . Upeaa Suomelle !
Orpon suurin virhe oli lähteä haastamaan riviministeriä, kolme erää ja joka kerta Rydman vei pisteet, Orpo saa myös omiltaan ripitystä.
Venäjä vapauttanut Donbassin avainkaupungin Konstantinovkan – Taistelut Slavianskista ja Kramatorskista alkaneet.