Toki pitemmällä aisalla on helpompi hallita manöövereitä. Toisaalta lyhyemmän aisan kanssa mahtuu vähän tiukempaankin väliin..
Aisan pituudesta vielä
Anonyymi-ap
25138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Miesten pakkomielle isosta munasta.
Olisko sitä kiva pidellä ja venytellä?
Mihin tää liityy?
Tuntuu ihan eriltä. Ja kauan tuntuu tärisyttävä
Sisäinen kokemus.
Vai ni.
Tulee mieleen sana hedonismi. Mitähän se tarkoittaa…
sopiiks se tähän
Pidemmällä aisalla on helpompi peruuttaa, kun ei ole heti linkussa. Näin koen.
Onko toi opittu tapa,
aika ennen somea,
aihe jonne voi paeta?
Edes hormonit ei voi olla selitys
tälle ilmiölle.
Kyllä ne paikat venyy. Joillain naisilla palautuukin nopeasti. On taas kuin uusi
Mitä sä tiedät naisista?
Toi on väkivaltafantasia,
jossa häpäistään ja liataan omalla …. väkivallan uhri.
Meneekö itsellesi vastaava isoista itsetunto-ongelmista kärsivä spede vähän yli taas? Huhuh
Ihan oma kokemus on. Maailmassa on isoja ja pieniä vehkeitä. Sit on isoja ja tosi paksuja. Minkä mä sille voin. Eikä se mieskään sille mitään voi
Ihan oma kokemus on. Ei olisi naisia esittävä pitänyt edes kysyä kun pääsit oikein elementtiisi proosailemaan. Naurettavaa
Ei naiset räplää itteään tuolla pieteetillä.
Se oikeus kuuluu meille kaikille. Ja sitä pitää tehdä muuten vartalo menee jumitilaan. Eikä nesteet liiku
Mies raukat luulee hallitsevansa maailmaa. Sääliksi käy ne ketkä ei ole vieläkään heränneet israelin diktatuurille
Ai on niiden seuraava askel tuhota kaikki mikä ei heille koskaan edes kuulunut. Heille ei kuulu edes maa plänttiä täällä maailmassa.
pitkillä kantimilla menee noin 5609 kilometriä jo aisa...
Aloitukseni liittyi kylläkin peräkärryn aisaan. Aika penisorientoitunutta porukkaa täällä tuntuu olevan..
Ap
Kullissa se vika on kuten Sirkka -täti tietää ja kaikki muu on vain ujoutta kertoa oikeata asiaa.
Minä olen tottunut kannattelemaan aisaa vuosikausia, ja se aisa oli aika pitkä. Oivoi...
Myös silloin kun vuokrasimme tarvittaessa Ikean peräkärryn, niin vaimoni Janica hoiti peruutukset tontille.
Joo Janica on aina ollut hyvä peruuttamaan pitkään aisaan 😆 Kjäh häh!
Kyllä sitä iltapäivälehdissä naiset kertovat missä asennossa kikkeli työntyy syvemmälle. Mikä siinä isossa kikkelissä naisia kiinnostaa ?
Se pelottaa ja on kokemus. Tunne muuttuu käytössä
Kokeilee kerran ja se on siinä.
Ei kyllä :) siihen tulee addiktio. Tosin 2 ei käy
Kilttimiehellä kun on mokkula niin sellainen aikaansaa naisella tunteen kuin olisi vaaranvyöhykkeellä. Kilttimiehestäkin tulee tällöin jännämies.
Peräkärryn aisa.
Pitkällä aisalla on helppo työntää syväänkin onkaloon, rauhallinen liikkeissään.
Lyhyt aisa tahtoo aina lipsua poikittain.
Tamperelainen slogan.
"Parasta perään. Aisapojat!"
Mies 65
Jotenkin tuo aisa kääntyi penikseksi. Heh, ehkä se oli tarkoituskin. Mutta kerran kuskasin romua jäteasemalle. Hirmu ongelma tuli, kun piti peruuttaa.
Loppujen lopuksi irroitin aisan ja käänsin kärryn käsin. Työmaalle tuli kerran ammattilainen täysperällä. Hitsi käänsi vehkeensä uskomattoman ahtaassa tilassa ja peruutteli tilan ollessa noin 15cm molemmin puolin.
>Simiti<