Kiovasta tullut tuhonnan pääkohde niinkuin vähän
arvelin käyvän.Venäjä raaistunut entisestään.
arvelin käyvän.Venäjä raaistunut entisestään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kun sodat pitkittyvät, ne yleensä myös muuttuvat raaemmiksi.
Kun taivaanrannassa häämöttää venäjän häviö ja lopullinen nolaaminen, niin venäläiset lisäävät raakuuksiaan siviilejä kohtaan.
Miksi Kiovan terroristit sitten Moskovaa pommittaa, onko siis häviö tulossa?
Ukraina ei pommita siviilikohteita.
Muistaakseni venäläinen käytti olaltalaukaistavaa ja se sai pahimmat vahingot aikaan.
Syyllinen siis taas venäjä.
Moskova ei ole sitten turvassa enää. Kremlissä lentää katto irti.
Tselenski on kyllä fiksu mies. Ei ole halunnut siviileitä niitata. Ainoastaan ne jotka pyrkivät tuhoamaan Ukrainaan
Venäläiset ovat olleet raakoja sodan alusta asti, kuten Butshan verilöylyssä. Raakuus kuuluu venäläisyyteen.
Totta.
Putin on raukkamainen reppana .ei pysty mihinkään järkevään. Ainoa mihin pystyy tappamaan ja ryöstämään sekä valehtelemaan .venäläiset on sotaisia kansa. Suorastaan nauttivat kun pääsevät sotimaan ryöstämään naapurikansoja .
Fakta.
Syyllinen ei varsinaisesti ole putin. Se vain käyttää älykkäästi hyväkseen venäläisten alhaista kansanluonnetta, jota on satoja vuosia jalostettu: Fiksuimmat on aina lähteneet tai tapettu. Vain pohjasakka jäi.
20 kerrostaloa vaurioitui taikka tuhoutui
korjauskelvottomaksi viime yön iskuissakin.
Kyllä Venäjällä vaan kykyä riittää.Vaikka täällä
lännessä hehkutetaan Ukrainan niskanpäällä oloa
sodassa.Niin kyllä se on kukkua.Venäjä saa kyllä
polttoainetta liittolaisiltaan.Intia,Kazasta,V-Venäjä
toimittavat sen verran että se 20% vajaus saadaan katettua.
Miksi tämmöistä sitten katsellaan sivusta läntisissä "sivistysmaissa" kun siviilejä vain tapetaan kylmästi välittämättä mistään sodan säännöistä , aivan turhaan tuolla herroja elätellään sopimuksia sorvaten joilla voi pyyhtiä takapuolta tosipaikassa , hiljaista on eu:n puolellakin , loppui kovin lyhyeen se nyrkinpuinti , ei uskoisi että eletään sentään 2000-lukua .
Venäläisten tehtävä on kaataa Putinin diktatuuri. Mitä vielä odottavat?
Suurta voittoa, jota voisi juhlia taas seuraavat sata vuotta, kansanmurhaa kansakunnan suurimpana saavutuksena.