Pääministeri valehteli, valtionvarainministeri valehteli

Useat muutkin oikeistohallituksen ministerit ovat valehdelleet.

Meillä on oikea valehtelijoiden hallitus.
1476
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ryytman pysyy vaiti.

Äänestä

KOK ORPO JA HÄNEN LAKEIJANSA OVAT EUROOPAN GROONISEMPIA ENITEN VALEHTELEVIA KIEROJA POLITIIKKOJA EIKÄ TUPPIKAAN TEE POIKKEUSTA LUULEE OLEVANSA MAILMAN MESSIAS RUMPIN MAILAPOJU.

Äänestä

Mitäs välistävetäjä voi muuta tehdä.

Äänestä

Ahneiston normi päivä. Totta ne eivät kykene puhumaan.

Äänestä

Älä valehtele.

Äänestä

Suomi = valheen valtakunta, roistojen luokaton luola

Äänestä

Riikka Purra ja Perussuomalaisten johto hyväksyy lapsipornosta tuomitut pedofiliarikolliset edustamaan Perussuomalaisia ja Suomea.

Perussuomalaisten pyytämiä faktoja Perussuomalaisten harjoittamasta pedofiliasta!

Laitetaan Perussuomalaisten pyynnöstä.

Faktat puhuvat totuuden puolesta.

Jopa Perussuomalaisten johtoon kuuluva kansanedustajan poika on saanut tuomion pedofiliasta. Perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra on hyväksynyt pedofiilistä tuomitut rikolliset edustamaan Perussuomalaisia.

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011129750.html

Vieläkö ihmettelette miksi Perussuomalaisten vakiotrolli mr perfect Oula Lintula puolustaa Perussuomalaisia Pedofileja.

Miksi ihmeessä Perussuomalaisissa on niin paljon lapsiseksistä tuomittuja rikollisia?

Tässä yksi lisää.

https://yle.fi/a/74-20151617

Vieläkin lisää löytyy lapsipornosta tuomittuja Perussuomalaisia...

https://www.is.fi/politiikka/art-2000011100408.html

Yksi tuomituista oli Perussuomalaisten kansanedustajan poika.

Perussuomalaisten puheenjohtaja Riikka Purra on hyväksynyt pedofiilistä tuomitut rikolliset Perussuomalaisten edustajiksi.

Pedofilia on erittäin vaikea kitkeä pois Perussuomalaisista kun Puolueen johto sen hyväksyy.

Perussuomalaisille annetut äänet valuivat pedofiliasta tuomitutuille rikollisille.

Lapsiporno vapaaksi!

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/efc1fe76-ab14-4d17-bef8-c87c3b7f39a9

Lastenkoskija

https://preview.redd.it/rydman-pyrkii-helsingin-pormestariksi-v0-0swtn0ncsavd1.jpeg?width=1080&format=pjpg&auto=webp&s=c79b0c857d55ea0ee048c1db3078afa972f7fcc2

Perussuomalaisten pedofiliaskandaali vain paisuu.

Mr. Perfect teki suuren virheen alkaessaan puolustaa ja väitellä että pedofiliaskandaali on viherpunikkien valhetta ja propagandaa.

Äänestä

Hallituksen eroaminen ja täysi tutkinta siitä kuka teki mitäkin on ainoa mitä nyt pitää tapahtua.

Äänestä
  • Asap.

    Äänestä

Kansalaisten luottamus hallitukseen ja sen toimintaan romahtaa nyt loputkin. Sekin vähä mitä sitä enää oli jäljellä.

Äänestä
  • Eivät valehdelleet. Se oli vain Persuhuumoria 🤣

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Useat muutkin oikeistohallituksen ministerit ovat valehdelleet.

Meillä on oikea valehtelijoiden hallitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu