Ja kyllä rentouttaa. Vain 6,50€ kiekko. R kioskilla. 20pussia riittää itsellä viikon.
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Jep. Tyhmiltä nisteiltä rahat pois.
Ei kai sitä muutoin köyhäksi päätyisikään. - Anonyymi00002
Laskeppa vaikka 7% tuotto kaikelle nikotiinituotteisiin käytetylle rahalle. Montako sataa tuhatta olet hukannut terveytesi menettämiseen ihan vain tyhmyyttään.
- Anonyymi00003
Ei kauheen köyhä enään askitupakkia osta kun onkohan joku 12eur,köyhä käryyttää sätkää topan viikossa. Jotkut lopettaa käryyttämisen ja siirtyy nikotiinipusseihin.Itse ostanut Karu viima,routa,trompi.Ice frost kans hyvä.Saahan valtio verotuloja kun ihmiset ostaa nikotiinituotteita.
- Anonyymi00004
ice frostin hinta nousi oli 7,6€ nyt 9€. Aika hurja prosentuaalinen korotus. Pitäisi jossain vaiheessa saada itsestään sen verran vätystä karkoitettua että tilaisi pussit netistä halvemmalla ja hieman vahvempaa kuin mitä marketista saa.
- Anonyymi00008
Anonyymi00004 kirjoitti:
ice frostin hinta nousi oli 7,6€ nyt 9€. Aika hurja prosentuaalinen korotus. Pitäisi jossain vaiheessa saada itsestään sen verran vätystä karkoitettua että tilaisi pussit netistä halvemmalla ja hieman vahvempaa kuin mitä marketista saa.
Ai jaa että frostin hinta noussu jo 9euroon,itse ostanu karu trompi nyt ni 6,50eur kai noi kaikki nousee siihen 9euroon.4 menee suurinpiirtein itsellä päivässä.
- Anonyymi00005
Kunnon tykkinuuskaa tuli käytettyä silloin kun sitä vielä oli myynnissä.
jalat melkein lähti alta kun ruuttasi sitä huuleen.
onko sitä vielä..?- Anonyymi00006
On sitä vielä. Pari vuotta sitten frendi tarjosi nuuskaa jonka merkkiä en muista(kuitenkin esim siberiaa paljon vahvempaa). Ei lähtenyt jalat alta mutta piti poistua pubista kotiin ja ihan helppoa ei matkanteko ollut nuuskalan vaikutuksen vuoksi.
- Anonyymi00007
Oliko kuitenkin järkevä siirto kun ostin tupakan sijasta osakehuoneiston
missä olen viihtynyt jo 40 vuotta. Puistonäkymä toisella puolen ja
torille, ostariin ja apteekkiin on vain pari korttelia. Ei ikinä lähiöön.- Anonyymi00010
Ja 40 vuoden asumisen jälkeen löydät itsesi köyhyyspalstalta.Voi voi kuules tiedän monia joilla omaisuutta vaikka käryyttävät ja alkoholia myös.Siinähän makselet putkirempat jne. Ylipainoinen kuitenkin olet.
- Anonyymi00009
kipasin köyhiä moikkaamassa lähiö slummissa niin oli nuuskapusseja bussipysäkit täynnä.
köyhät laahustivat hakemaan kaljaa naamat kurtrussa.
en mene enää lähiöön! - Anonyymi00011
Piankos valtion verotulot tupakan ostajien osalta vähenee ja loppuu, kun kukaan ei enää osta ylihinnoiteltua pahetta.ja jota joutuu kioskilta asiakseen hakemaan . Ja kaupasta
- Anonyymi00012
Mustanpörssin markkinat kukoistaa tupakkia ja nikotiinipusseja ja ostajia löytyy.Ryssä sössi pirtukuviot.
- Anonyymi00013
Ei se joillekki merkkaa mitään mitä menee tupakkiin ,sikareihin mutta prkl köyhälistö sauhutteee ja rutisee ettei rahoja.Itse käryytän sätkää+nikotiinipusseja+olutta myös ja on varaa ostaa syöminkiä.
- Anonyymi00014
Mulla sama juttu, nikotiinipusseja päivittäin ja olutta nyt ainakin muutama tölkki viikonloppuisin ja silti rahaa riittää muuhunkin.
Vaikka tienaan kuukaudessa nettona 2000-2200€, mistä maksan asumisen ja puhelinliittymän lisäksi auton kulut. Ruuan ja muun lisäksi sius
- Anonyymi00015
Niimpä ihan hyvin sitä voi nikotiinipusseja käyttää ja pystyy muutakin ostaa. Kontrollia paheissakin.Se kyllä tosi että rahaa saa meneen käryyttämiseen ja kaljoihin,sitten vielä baariin ja syömiset pizzaa/kebabbia.Jos sätkää käryyttää niin koittaa että toppa kestää viikon.
- Anonyymi00016
Ei ole kaikki kottaraiset kotona, jos tuollaisiin tuotteisiin pitää sekaantua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a490979- 57628
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160583- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166548Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.233530Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.73489Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20466Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta93451Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187440