RKP jo 1960-luvulla runnoi pakkoruotsin peruskouluun, mutta minkä verran se on onnistunut? Aikaa on kulunut paljon, mutta edelleen vain melko harva osaa ruotsia tasokkaasti.
Yhdysvalloista ollaan huolissaan sen johdosta, etteivät sikäläiset englannin ohella opettele kieliä. Miten olisi pakkoruotsi sinne? Donald Trumpkin pakkoruotsin tunneille. Sinne voisi perustaa RKP:n tapaisen puolueen, ja aina pitäisi hallituksessa olla sen ministereitä. Trump ei kuulemma osaa muita kieliä kuin englantia. Miten olisi pakkoruotsi sinne?
Uusi pakkoruotsipuolue Yhdysvaltoihin?
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset 1
- Anonyymi00001
Pakkoruotsin avulla voi sitten opetella espanjaa. Ruotsi kun ei kuulemma vie tilaa muilta kieliltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.601832Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241432- 991072
- 45810
- 87783
- 28591
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20589- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?56518Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30453