Valdemar, Vladimir, Volodimir tarkoittaa samaa asiaa, maailman hallitsijaa. Se pätee täysin Ukrainan johtajaan Volodimir Zelenskyyn. Hän on ajanlaskun jälkeisen ajan suurin hallitsija ja sotapäällikkö. Sen sijaan Vladimir Putin on bunkkerimummo, jolle jo omat kansalaisetkin nauravat. Milloin Putin lynkataan? Hajoaako Venäjä samalla?
– Siellä on niin paljon ukrainalaisia drooneja, että se olisi vaarallista, Zelenskyi lohkaisee välittömästi ja kirvoittaa naurut kuulijoilta.
Se oli siinä. Yhdellä ainoalla vitsillä Zelenskyi pystyi muistuttamaan koko maailmaa siitä, kuinka Ukrainan droonit ovat muuttaneet sodan kulun syvällä Venäjällä.
Nyt kun Ukrainan drooni-iskut ovat aiheuttaneet Venäjälle yhä pahenevan bensapulan, kyseisestä videosta on tehty tekoälyn avulla uusia versioita. Dialogia on muutettu meemivideoille niin, että kansalainen valittaa Putinille mukamas nyt, että bensiiniä ei ole ja Putin hekottaa tälle vastaukseksi, että ”jos bensaa ei ole, mihin te autoa tarvitsette”.
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000012130189.html
Putin: jos bensaa ei ole, mihin te autoa tarvitsette.
9
52
Vastaukset 9
- Anonyymi00001
On sillä papalla vielä konsteja. Ilkeämmäksi käy mitä ahtaammalle joutuu!
Että me tuollaisia olemme kasvattaneet! - Anonyymi00002
Putin on jo sillassa. Painitermein.
7-10 km jonot bensa asemille.
Tätä ei kukaan voi uskoa, että
tuosta noustaan vielä kun tuli
roihuaa vielä entistä korkeammalle
tulevaisuudessa. Ukrainan tuki vain
vahvistuu, mutta niin myöskin
Putinin sotapsykoosi on läpinäkyvää.
Suomesta voi lainata taas kylmäautoa - Anonyymi00003
Polttoaine rekkoja on blokattu eli
pysäytetty jo maantiellä ennen kuin
Pääsevät tyhjentämään bensa asemalle.
Maantie rosvoja.
Siis. Tavallisia kansalaisia.
Tämä erikoisoperaatio on mennyt
koko ajan paremmin.- Anonyymi00004
Hevonpaskaa.
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Hevonpaskaa.
Tästä on Uutisklippi levinnyt
Jo Venäjän rajojen ulkopuolelle.
Bensarekka saarrettu.
Putin ei myöskään osaa. Etsiä.
Kylmää kyytiä kun paskat housussa
- Anonyymi00005
Mutta Putella riittää bensaa ja voita, sopii sitten mennä istumaan kultaiselle pöntölle hekotellen, ja Venäjän kansa maksaa sekä alistuu.
- Anonyymi00007
Gaddafi ym. Vetäytyi bunkkeriin
Putinin käytös sama. Ehkä hitaammin
Mutta tietoisen itsemurhan ainekset koossa. Sitä ei haluta välittää ulos
Vaan sotilaspoika päälle, maastopuku
ja vakavat ilmeet.
Muut tinasotilaat näyttelee mukana.
Tämä on hyvin Movie. Elokuvallista.
Loppu jo häämöttää.
- Anonyymi00008
Venäläisten pitää nyt ryhtyä rukoilemaan, että Jeesus tulisi ja muuttaisi veden bensaksi. Muuten he joutuvat turvautumaan apostolin kyytiin.
- Anonyymi00009
ei venäjältä öljy lopu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 761258
- 721164
- 771014
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois256815- 49757
- 27705
- 55673
- 72669
- 40600