Tietäisikö joku missä sijaitsee Fiat Punton (55) v. 1996 polttoainesuodatin? Auto nykii kummasti varsinkin kuumana ja ajettelin vaihtaa suodattimen jos se olisi syypää.
Kiitos avusta
Punton polttoaine suodatin?
3
1647
Vastaukset 3
- farden
Oma autoni ei ole Punto...Joten Varmista asia liikkestä..
Yksi paikka on oikean takapyörän etupuolella muovikotelossa piilossa.. (Marea)
Itselläni ei ole suodatinta näkyvissä vaan se on liitetty osaksi polttoaine pumppua . Ja sijaitsee tankin sisällä tällöin (marea)
Ja siis vaihtautuu pa pumpun uusimisen yhteydessä.
Tarve vain kun tai jos ilmenee toiminta häiriöitä - Bella Italia
Siellähän se suodatin on missä edellinen kertoi. Vänkärin puolella taka-akselin edessä. Pikkuisen paha vaihdettava. Nykiminen itsellä johtui yhdesä murtuneesta tulpanjohdosta. Tarkista se ensin.
- sisäelin
polttoainesuodattimena kysyisessä härvelissä toimii kuljettajan maksa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1431346
- 741234
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun105986Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50925- 78822
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40798- 45791
- 67663
- 113644
- 48608