Äänestämällä perskokkareita.
On makuasia, kutsuuko tulosta pikkuamerikaksi vai pikkuryzzäläksi.
On makuasia, kutsuuko tulosta pikkuamerikaksi vai pikkuryzzäläksi.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Leikataan opettajat, sairaanhoitajat, tuomarit, tutkimus, tiede, taide, infra, suomalaiset yritykset ja annetaan kaikki mahdollinen ylikansallisille yritysjäteille.
Ne antaa meille työpaikkoja jos ollaan kiltisti.
Sitten talous nousee.
Työpäivän päätteeksi saa
silakoita tillillä maustettuna
peltirasiassa (kissalle) 😺🐟
😁
Kokoomus ollut 2000-luvulla 19 vuotta halituksessa.
Äänestämättä jättäminen toimii samoin, nostamalla kokoomuksen ja RKP:n ääniosuutta vaaleissa. Nukkuvat oikeiston hyödylliset idiootit !
>Nukkuvat oikeiston hyödylliset idiootit !
Totta. Muutama tuttava on tällainen. Kehuskelevat älykkyyttään, kun eivät "alennu mukaan teatteriin". Myös laudalla näkee aloituksia, joiden viestinä on, ettei kannata äänestää.
Näinhän se on, etteivät toiveet toteudu äänestämällä, mutta kannattaa kuitenkin valita huonoista vähiten huono vaihtoehto ja sitten äänestää pahinta porukkaa vastaan.
Kaukana ollaan vielä pikkuamerikasta kun mistään ei saa edes kunnon hodareita. Pitäisi Wille nimittää hodariministeriksi niin alkaisi saada kunnon snäckiä majoneesiin hukutettujen burgereiden sijaan.
Yhdysvallat on eriarvoisuuden groteskiuden päänäyttämö.
Persupomot ovat avoimesti ihailleet Trumpin hallintoa. Kokoomuksesta ei osaa sanoa kun ne kallistelevat väliin sinne tänne mutta tykkäävät tehdä veronalennusurakkaa.
Valtio kuolee, jos sillä ei ole tuloja.