Tallainenkin poistettiin.
Keskusta seuraavassa hallituksessa, keskustapuolueiden ja keskusta-oikeisto kokoomuksen kanssa
Keskusta seuraavassa hallituksessa, keskustapuolueiden ja keskusta-oikeisto kokoomuksen kanssa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Noin se menee keskustapuolueet yhtenä suurinta.
SDP, Keskusta, Vasemmistoliitto ja Ruotsalaiset riittää. PM Antti, UM Antti
Persutrolli jatkaa valehtelemistaan "keskustalaisesta puolueperheestä".
Tulet häviämään taistelusi tuulimyllyjä vastaan. Keskustalaiset inhoavat kaikista eniten persuja. Mitään esittämääsi ei ole tulossa.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/usu-hyvia-uutisia-keskustalle-huonoja-perussuomalaisille/
Keskusta ja perssuomalaiset ajaa samoja asioita mm maanvijeljlyä parantaa, ja Suomen rikkautta turvetta kehittää. Jo tuotannossa hiilidioksidista tehdään kaasua vetyn avulla. Samoin diesel kehitetytty jo toimivaksi, saasteesta tähän asti tehdään, uusiutuvaa.
Diesel öljy käy kikkiin deseleihin, rikki puuttuu ja hiukkaset.
Keskusta ja Perussuomalaiset ovat toistensa poliittiset päävastustajat. Satuilusi ei mene läpi.
14.7. poistettu jo 17 paskanjauhua.
Antti Lindtman Sateenkaari marssilla, ei hallituskelpoinen. Pitää edustaa koko knsaa, ei yksin homoja ja lesboja.
Venäjä ei ainakaan tykkää kuten et sinäkään. NATO:ssa eletään länsimaisten arvojen puitteissa. Unkarikin pääsi homofoobikoista eroon.
On ainoastaan YKSI keskustapuolue, eikä se ole persut.
Menkää toverit omille palstoile, täällä poistatte keskusta väen kirjoituksia. Meillä erilainen näkemys kuin teillä Putinisteilla. Me näemme USAn antavan meille turvan, nyt pesidenttinä Trump tukee Suomenkin turvallisuutta, te toverit haukutte täälläkin USAa ja Trumppia.
Persut eivät ole keskustaa saati MAGA-idiotismi.