Kärpäsestä härkänen!

Mitättömän 35:n miljoonan ehdollisen €uron vuoksi hirveä haloo. Sairasta jankuttamista asiasta joka ei edes ole konkreetinen. Vihreät muutkin huutavat haarat märkänä eduskuntaa koolle kesken lomien. Niillä ei kaiketi ole mitään tekemistä lomalla, kun viivat on jo vedelty loppuun.
1755
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Aloitus: Minun mielestäni 35milj.ei ole mikään mitätön summa.
Sillä saisi usealle vanhukselle kotihoitoa..

Äänestä
  • Eipä rebublikaaniporvari tuollaista myönnä, että rahan voisi käyttää johonkin järkevämpään? Eikö orpolle ja vapaavuorelle voisi pystyttää patsaan, jossa he
    seisovat jalustalla käsi kädessä? Patsaan vosi maksaa joku rikas rakennusyrittäjä?
    Patsas jäisi tuleville sukupolville merkiksi hienosti tehdystä aloitteelisuudesta!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eipä rebublikaaniporvari tuollaista myönnä, että rahan voisi käyttää johonkin järkevämpään? Eikö orpolle ja vapaavuorelle voisi pystyttää patsaan, jossa he
    seisovat jalustalla käsi kädessä? Patsaan vosi maksaa joku rikas rakennusyrittäjä?
    Patsas jäisi tuleville sukupolville merkiksi hienosti tehdystä aloitteelisuudesta!

    Patsashanke käyntiin ilman muuta. Sijoitupaikaksi sopisi vaikkapa Korso. Onko Kuortaneelle jo saatu patsas Kurviselle ja Tampereelle omansa. Kaikkiin hankkeisiin voisi sisällyttää pakollisen patsashankkeen kylkeen tai ainakin jonkun muistolaatan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Patsashanke käyntiin ilman muuta. Sijoitupaikaksi sopisi vaikkapa Korso. Onko Kuortaneelle jo saatu patsas Kurviselle ja Tampereelle omansa. Kaikkiin hankkeisiin voisi sisällyttää pakollisen patsashankkeen kylkeen tai ainakin jonkun muistolaatan.

    Kaikille politikoille katuun tähtilaatta, niin kuin on filmitähdillä? Ja ketkä on eniten ajaneet taksilla ja muutenkin hurvitelleet verorahoilla, kuten ylimääräisellä eläkkeellä, niin niille punainen tähti! Sininen tähti olisi rehellisille politikoille, mutta niitähän ei maastamme löydy!

    Äänestä

  • " Sillä saisi usealle vanhukselle kotihoitoa....."
    Joo, kaikessa urheilurakentamisessa asetetaan aina vastakkain rakentaminen vs. mummojen vaipat. Kyse on tässä "monitoimihallissa" ennen kaikkea suuruudun hullusta HIFK:n uudesta kotihallista. 20000 hengen katsomo ! Oh,hoh, vain Lontoossa on Euroopassa sen kokoinen.
    Tässä tapauksessa on kyse "rakenteellisesta korruptiosta.". Näin asian ilmaisi muuan professori. Hyvin sanottu. Hyvä veli- systeemi on niin syvällisesti juurtunut, että isokenkäiset eivät edes huomaa tekevänsä jotain kyseenalaista.

    Äänestä

".....Aloitus: Minun mielestäni 35milj.ei ole mikään mitätön summa.
Sillä saisi usealle vanhukselle kotihoitoa....."

Vertailun vuoksi: Paljonko käyttökelvottomiin matuihin sijoitetuilla miljardeilla saisi hyvää vanhuksille ja pahoinvoivalle nuorisolle? Esimerkiksi.

1Äänestä
  • Siis, nyt oman maan vanhukset ENSIN, sitten, jos rahaa jää saa nuoriso.
    Koska, nuo tekevät itse itsensä ns, sairaaksi.

    Miettikääs nyt oikeesti.
    Ei rahaa ole ennenkään jaettu nuorisolle ja pärjätty on tavalla tai toisella.

    Vanhukset taas jätetään heitteille ns, tietentahtoen verukkeella, hyödyttömät.🙄

    Äänestä

Onko hallitus rikkonut lakia ?

Garden-Areena valmistuessaan on varmasti kannattava niinkuin tunnin-junakin !!

Onko kyseessä aikuisten ihmisten kiukuttelu, jota media provosoi ?

Äänestä
  • On

    Äänestä

Hohhoijjaa, selvitys ensin, sitten äänestys. Hallitus saa luottamuksen, mikäli persut eivät tyri ja kesälomat jatkuvat. Kohti uusia tekoskandaaleja vaan.

Äänestä
  • Taustalla Turun tauti, elää voi hyvin.

    Äänestä

Poliitikoilla on lomalla tylsää.

Äänestä
  • Pelleilyä koko äänestykset ja rahan tuhlausta, kun politkot maksattaa valtiolla vahingonkorvauksia keskeytneestä kesälomastaan! HYYPIÖENEMMISTÖ EI KAADA HALLITUSTAAN, VAAN LUOTTAA EDELLEEN, ETTÄ KÖYHIEN KUSETUS JATKUU!

    Äänestä

Köyhän köyhyys on hänen oma syynsä. Ei ole ollut älyä ja kyvykkyyttä hankkia itselleen ja perheelleen muuta kuin orjan osa. Sillä saa sitten elellä kurjan elämänsä loppuun saakka.

Äänestä
  • Kukas se sitten työt tekisi ,jos kaikki olisi lukeneita ja orjia ei olisi?

    Äänestä

ampiaisesta mehiläinen.

Äänestä
  • Eihän se ole politikkojen vika jos kansa ei ymmärrä heidän verorahoilla matkustelun, tai rakennushankkeiden maksamisen? Mitä muutamat kymmenet miljoonat sinne tänne haittaa, kun koko ajan tulee valtiolle rahaa eri veroista ja lisää voi leikata sieltä ja täältä?
    Eikun sakset heilumaan Riikka!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitättömän 35:n miljoonan ehdollisen €uron vuoksi hirveä haloo. Sairasta jankuttamista asiasta joka ei edes ole konkreetinen. Vihreät muutkin huutavat haarat märkänä eduskuntaa koolle kesken lomien. Niillä ei kaiketi ole mitään tekemistä lomalla, kun viivat on jo vedelty loppuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu