Muuta afrikkaan se on paras ilmastoteko jonka voit tehdä

Anonyymi-ap

Kaikkien ilmastosta huolissaan olevien pitäisi tehdä niin.

22

94

    Vastaukset 22

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näyttäkää mallia jotta teette asian eteen jotain. Esimerkillä on voimaa.

      • Anonyymi00002

        Joo, aloittaja saa ihan vapaasti muuttaa Afrikkaan. Tai vaikka Venäjälle.


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Joo, aloittaja saa ihan vapaasti muuttaa Afrikkaan. Tai vaikka Venäjälle.

        "TAI KRÖÖNLANTIIN"!!!

        SIELLÄ ON PALJON JUOPPOJA


      • Anonyymi00020


    • Anonyymi00003

      Aloittaja voisi täsmentää miten ja miksi afrikkaan muuttaminen on ilmastoteko???
      Ja tietenkin mihin osaan afrikkaa koska maanosa on himpun verran isompi alue kuin suomi
      Toki voisi tehdä väestön vaihdon osalla Nigerian Lagosin asukkaista joita on yli 20 miljoonaa, kaikki suomalaiset mahtuisivat sinne vallan hyvin,,,

      • Anonyymi00004

        Maahanmuutto kehitysmaista länsimaihin nostaa niiden muuttajien hiilijalanjäljen moninkertaiseksi. Mutta jos suomalainen muuttaisia vaikkapa Somaliaan, niin hänen hiilijalanjälkensä pienentyisi. Taidat olla vän kaksinkertainen?


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Maahanmuutto kehitysmaista länsimaihin nostaa niiden muuttajien hiilijalanjäljen moninkertaiseksi. Mutta jos suomalainen muuttaisia vaikkapa Somaliaan, niin hänen hiilijalanjälkensä pienentyisi. Taidat olla vän kaksinkertainen?

        PalstaPöljäke kuvittelee että suomalainen ei vaatisi itselleen taikka hankkisi kaikkia mukavuuksia joista on tällä tottunut käyttämään!!!
        Tunnetusti eurooppalaiset avustustyöntekijätkään eivät siellä missään savimajoissa avotulenäärellä kyykkien majoitu vaan kuten länsimaissakin täysin varustetuissa ja ilmastoiduissa hotellihuoneissa ja vain satunnaisesti majoittuvat jossain jumalan persiin takana väliaikaisesti alkeellisesti, taidat olla vähän homeinen ViherPöljä,,,


      • Anonyymi00010
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        PalstaPöljäke kuvittelee että suomalainen ei vaatisi itselleen taikka hankkisi kaikkia mukavuuksia joista on tällä tottunut käyttämään!!!
        Tunnetusti eurooppalaiset avustustyöntekijätkään eivät siellä missään savimajoissa avotulenäärellä kyykkien majoitu vaan kuten länsimaissakin täysin varustetuissa ja ilmastoiduissa hotellihuoneissa ja vain satunnaisesti majoittuvat jossain jumalan persiin takana väliaikaisesti alkeellisesti, taidat olla vähän homeinen ViherPöljä,,,

        Tuohan se dilemma on vihervasemmiston ajattelussa, ei se ilmastonmuutoskaan niin tärkeää ole kuin muut asiat ovat tärkeämpiä.
        Kehitysmaalaisten pitää antaa kuolla ehdottomasti, Linkolan sanoja siteeraten.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Tuohan se dilemma on vihervasemmiston ajattelussa, ei se ilmastonmuutoskaan niin tärkeää ole kuin muut asiat ovat tärkeämpiä.
        Kehitysmaalaisten pitää antaa kuolla ehdottomasti, Linkolan sanoja siteeraten.

        Heidän pitäisi miettiä sitä siellä ja varsinkin siellä ihan keskenään. Miksi he eivät keskenään reakoi, jos siellä ihmisiä kuolee joukoittain nälänhätään, massateloituksiin (uskonnollis-heimovallanhalujen takia)?

        Heidät pitäisi rajujen seuraamuksien kautta opettaa keskustelemaan ja miettimään alueen tapahtumia, kehityksiä keskenään. Tokihan sitäkin tapahtuu, kaikki on vain jatkuvaa aaltoilua.

        Miksi länsimaat välittävät heistä enemmän kuin he itsekään? haluavatko lopulta edes olla välittämisen kohteena? minkälainen näkemys heillä on ihmisyyden ja ihmisarvon pyhyydestä? eikö millaistakaan, koska kiihkoillen tekevät viidakkoveitsellä kelle tahansa, mitä tahansa.

        Heidän rajujen luonnonolojen takia suhtautuminen voi olla erilainen. Oliko ihminen yhtään sen pyhempi kuin viidakkoeläin? Nythän eurooppaan tunkeilijat näyttävät, että ihmiselämä on halpaa heidän silmissä, ei mitään arvoa, mitä tahansa voi tehdä, silmänräpäyksessä. Miksi nämä todellisuuden tapahtumat vaietaan.

        Haluavat pitää yllä kuvitelmaa, että kyllä kyllä, he ovat ihmisarvoltaan saman arvoisia kuin kuka tahansa telluksen päällä kävelevä, no, ei hän se olekaan suurin ongelma, vaan se, mitä todellisuudessa tapahtuu, heille ihmiselämä on kevyttä kauraa, ja mitä idän suunnan tekijät myötäilevät vieressä omilla uskonnollisperiaatekiihkolla, kaikki eivät vain ole samanarvoisia, eivätkä salli heille ihmisyyden mukaista arvoa.

        Miksi peitellään faktoja, kuinka paljon länsimaiden pitää heistä enemmän välittää, onhan lopulta lähi-itäkin jätetty mätänemään kiihkoissaan keskenään. Tuhoavat vakaammat, sivistyneemmät kulttuurit taustalta ja omaksuvat pakkovaltaiset asteikko ja hallintakeinot.

        Mikä vetoaa afrikkalaisissa länsimaalaisiin, se näky, kun on varmasti auttamassa alempana olevaa hädässä olevaa, mutta tietää itse pääsevänsä pois? Pyörittääkö samalla itse sitä ketjua, joka mahdollistaa asioiden pysyvän tuollaisena, siellä ei hallitsijoiden tms tarvitse tehdä tarpeeksi, muuttaa kuvioita, kun länsimaiden järjestö tuo miljoonansa.

        Tokihan sitä tehdään myös itsekkäämmin, ettei sieltä leviäsi sellaisia tautiepidemia rajojen muihin maihin, jotka tuhoisivat miljoonia. Joten ensitorjunta tehdään jo valmiiksi ei vasta rajan tuntumassa. Kun ovat saaneet tuon osan hallintaa, tarjoamalla ensiapua, mikä tukee valtaa pitäviä ja kansaa.

        Joten jos ei ole apuja, tuho tulee rajan yli. Onko kaikki tämä halvempi keino vai ei? ken tietäisi.


    • Anonyymi00005

      Ja kun muutaman vuoden siellä asuisi saisi ihosyövän!

      • Anonyymi00006

        Sekin on ilmastoteko, jos kuolee pois.


    • Anonyymi00007

      Sekin on ilmastoteko, jo laukesin kertakäyttökäsineeseen fesreille menon sijaan

      • Anonyymi00009

        Egolokisempaa on kerätä käytetyt kumit puistoista ja käyttää niitä😂😂😂


    • Anonyymi00011

      Savimajaan vaan asumaan. Samalla kompensoisit täällä olevien mamujen päästöjä.

      • Anonyymi00013

        Ei tule päästöjä.


    • Anonyymi00012

      Ns. vapaa tappaminen on aina se paras ilmastoteko.

    • Anonyymi00014

      "LIIAN KUUMA"!!!

    • Anonyymi00017

      Ellette siihen pysty älkää valittako.

    • Anonyymi00018

      Niiden kehitysapurahojen vastineeksi voisi Suomi vaatiaa Afrikasta maata itselleen . Suomi on kylki vääränä sinne syytänyt ilmaiseksi rahaa.Nyt pitäisi saada jotain vastineeksi. Maata suomalaisille ja ne suomalaiset jota haluaisivat muuttaa uuteenSuomeen, niin saisivat ilmaiseksi maata, johon voisivat rakentaa niin hienoja taloja kuin vain voisivat.
      Olisi kohtuus saada jotain kohta sadan vuoden ilmaisen rahan lappamisen palkaksi.

      • Anonyymi00019

        Ei niillä ole kehittynyt muut kun populan määrä. On sitten enemmän eurooppaan tulijoita.


    • Anonyymi00021

      Aloitus on on todella kannatettava.Menkää sinne ja me normaalit eletään täällä

      • Anonyymi00022

        Sää vaihtelee ja voimme täällä nauttia siitä ettei jatkuvasti joku huuda ilmastonmuutos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2027
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1184
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1045
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      719
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      668
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      203
      611
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      465
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      432
    Aihe