Miten persut tämän selittävät

Ruotsissa paljon enemmän maahanmuuttoa ja silti heillä on varaa laskea bensan hinta alemmas kuin persu-Suomessa.

Kenen taskuun ne rahat Suomessa oikein menee, hallituskumppani kokoomuksenko?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ruotsi vältti sodan missä me menetettiin lähes kaikki. Varakkaana maana voivat toimia niin. Marin aikoinaan sanoi että olemme rikkaita. Missä se nyt näkyy.

Äänestä
  • Sekö vaikuttaa tosiaankin bensan hintaan vuonna 2026?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ruotsissa paljon enemmän maahanmuuttoa ja silti heillä on varaa laskea bensan hinta alemmas kuin persu-Suomessa.

Kenen taskuun ne rahat Suomessa oikein menee, hallituskumppani kokoomuksenko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu