Sdp kuitenkin 1918 hyökkäsi yhdessä ryssän kanssa meidän suomalaisten kimppuun ja nyt suunnittelevat Suomen muuttamista radikaaliksi, fundamentaaliseksi, ääri-islamistiseksi kalifaatiksi.
Pitäisikö mielestänne Sdp kieltää?
Anonyymi-ap
101215
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 101
Vanhimmat
Puolueen puheenjohtajan rajun natsitaustan pitäisi vaikuttaa kokonaisharkintaan.
Entä puolueen taipumus eläinten kiduttamiseen?
Demukommarit sotii kansaa vastaan aina.
LÄPINÄKYVÄ POLITIIKKA ON PARASTA POLITIIKKAA. TÄTÄ EI SUOMESSA OLE.
Sama aate on voimissaan, tarkoitus on tuhota suomalaiset.
Demarit ei ole kommunisteja, tätä vaan ei palstapersut tunnu millään ymmärtävän!
Demareiden toiminta pitäisi kieltää. Eihän muutakaan kansalaisia tuhoavaa sosialismia sallita, kuten Hitlerin harjoittamaa sosialismia, joka on sama aate.
Persujen toiminta pitäisi kieltää!! Ja demarien aate ei ole lähellekään hitlerin aatetta!! Joten persujonne voit pitää sisälläsi tuon paskan!
Suomi on ollut sosialistinen maa jo vuosikymmeniä. Meidän valtiomuoto on sosiaalidemokratia, joka on sosialismin muoto. Meillä on myös mm. julkinen terveydenhuolto, sekin on sosialismia.
SDP on kansainvälisen Sosialistisen Internationaalin (SI) jäsen. Sosialistinen internationaali (SI) on demokraattisten sosialistipuolueiden liitto.
ANTTI EI OLE NATSI EIKÄ HÄNESTÄ SELLASTA KOSKAAN TULEKAAN, SANOI PERSUT MITÄ TAHANSA!!!
Alottaja vaikuttaa lahtari latvakakkoselta.🎃
Kaksilatvaisuus on ongelma boorinpuutosalueilla.
Vuoden 1918 sisällissodassa ja sen jälkiselvittelyissä kuoli noin 35 000 – 37 000 ihmistä. Punaisten osuus kaikista uhreista oli suuri, noin 75 prosenttia. Suurin osa heistä menehtyi vankileireillä, taisteluissa tai valkoisten suorittamissa teloituksissa.Punaisten kokonaistappiot jakautuivat seuraavasti:Vankileirit: Suurin osa uhreista (noin 11 000–12 500) kuoli vankileireillä nälkään, tauteihin ja teloituksiin.Taistelut: Noin 5 200 punaista kaatui suorissa sotatoimissa.Valkoinen terrori: Valkoisten suorittamissa teloituksissa ja kenttäoikeuksien tuomioissa teloitettiin yli 7 000–8 000 punaista.
OIKEUS JA KOHTUU TÄSSÄ.
Punikki oli hyökkääjä, liian lempeän kohtelun sai.
Vuoden 1918 sisällissodassa kuoli satoja lapsia ja noin 850 punaista naista taisteluissa, teloituksissa sekä vankileirien nälänhädässä ja taudeissa. Erityisesti vankileireille suljetut naiset ja lapset kärsivät valtavasti, ja tuhansia jäi orvoksi.
Niin, ehkäpä punikit teki virheen, kun hyökkäsivät meidän suomalaisten kimppuun?
Saimme hyvää harjoitusta Talvi ja jatkosotaa varten. Viel on valkoinen Suomi voimissaan…
Et vaikuta suomalaiselta.🎃
Uhoomisesi kostautuu tosielämässä ja reaalimaailmassa.🎃
"Anonyymi00010
2026-07-19 08:04:30
Punikki oli hyökkääjä, liian lempeän kohtelun sai."
:::::::::::::::::
Valkokit perus-tivat ensin armeijan.
Kannattaa miettiä mitä olisi tapahtunut, jos punikit olisi voittaneet. Kaikkialla missä punikki on saanut ehdottoman valta-aseman seurauksena on ollut kansanmurha. Kambodzhassa punakhmeerit surmasi neljänneksen väestöstä. Suomen oloissa se olisi tarkoittanut n 750 000 ihmisen kuolemaa.
Turhaa jossittelua. Lahtareiden hirmutyöt eivät ole puolusteltavissa.☠️
Kyllähän jos yritti vallankumousta 1900 luvun alussa ja epäonnistui niin erittäin suuri mahdollisuus oli joutua kuopan reunalle tai narunjatkoksi? Reilusti sata vuotta myöhemmin tilanne on toinen?
Valkoiset ääriajattelijat tekivät ehkä Suomen ainoaksi jääneen poliittisen murhan omiensa joukoissa tappaessaan liberaalin ja tasa-arvoa edistävän kansanedustaja Ritavuoren.
Muutamia vuosia sitten persut yrittivät vasaroida edesmenneen puoluetoverinsa.
Oikeistolaisuus saattaa nykyään olla vaarallista kadulla kulkijallekin.
Tiesithän että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet pitkälti yli 100 000 000 ihmistä.
Vasemmistoliittolainen puheenjohtaja Pinja Vuorinen on kertonut vasemmiston suunnitelmista toteuttaa väkivaltainen kommunistinen vallankumous.
Mitä mieltä olet Antin rajusta natsitaustasta?
Jaakko Jäntti samasta puolueesta vannoo ydinsodan nimeen.
"Anonyymi00087
2026-07-19 14:41:38
Mitä mieltä olet Antin rajusta natsitaustasta?"
+++++++++++++++++
Mikäli tarkoitat Lindmania niin se on kumottu.
Mutta kerroppa totuus Rydmanin lapsitaustoista?
Jäätävää jos noon.
Tää jauhaja on vähän yksinkertaisen oloinen, no siksi sopiikin Anon puolueeseen.
Lattarit halusivat Suomen saksalaisten vasallivaltioksi
Perussuomalaisia ei tarvitse kieltää mutta ne kaikki pitäisi lähettää rakastamaansa maahan Venjälle. Siellä Ano jo kovasti teitä odottaa.
Persut kannattaa natoa, saanen muistuttaa
Ovat kovimpia puttelan kriitikkoja maassa yhdessä kokkareiden kanssa
Eero Heinäluoma sai Putinin Ystävyyden merkin eli putinismin korkeimman kunnianosoituksen.
Sen mitalin ovat saaneet myös Kokoomuksen Ilpo Kokkila ja kepun Paula Lehtomäki.
Ehkä, mutta SDP:n johdolla sinne NATOON mentiin!!
Sosialismi yhteiskunta olisi lisännyt potkupallo sankareita, kentillä olisi ollut ruuhkaa.😜
Maailman vaarallisin aate pitäisi kieltää
Sen uhreja on sata miljoonaa
Se on hirvittävä aate.
Eli persut.
Persujen keskinäinen ja voimaannuttava aamuterapia meneillään.
Eivät onnettomat ymmärtäneet ettei valtiopetoksesta ihan päänsilityksellä pääse. 1600-luvun Englannissa rangaistus oli hirttäminen, repiminen ja paloittelu.
Persut vaan ei pääse irti menneisyydestä, sen aikainen SDP on ihan eri puolue kuin nykyään! O.V. kuusinen oli toki maanpetturi mutta nykyinen SDP EI SITÄ OLE!!
Työväenihmiset olivat sodissa puolustamassa Suomea.🇫🇮 Oikeistoöyhötys heikentää maanpuolustushenkeä.🇫🇮 Historiaa ei tunneta.📖🇫🇮
Ei aivan niinkään: Ystävyyttä Venäjän kanssa vaaliva Naapuriseura juhli kosteita pikkujouluja Tehtaankadulla – mukana nimekkäitä vaikuttajia
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010880821.html
Niin eikö muka? Demarit ja muut vassarit ovat oikein kutsuneet Suomeen matuja joilla ei ole aikomustakaan sopeutua tänne? Tosin demu tytti kertoi että oman maan ajattelu on väärin? Eihän se maanpetos ole demareista mihinkään hävinnyt?
Porvari upseerit eheyttivät heidät.
Onpa paljon tuolla Naapuri seurassa . Eliminioitavia !
Moni demari oli rintamalla tai paremminkin sen liepeillä. Palvelivat ns hiippareina.
Mutta eikös ne olleetkin oikeistohallituksen edustajia jotka kävivät siellä Thaikussa kosiskelemassa kielitaidottomia sairaanhoitajia tänne Suomeen?
Tytin sanomiset on tulkittu ihan väärin, ei hän noin ole sanonut!! Eli SDP ei ole maanpetturipuolue toisinkuin PS joka ihailee ryzzää!!
Kyllä. Ja kaikki sen kansanedustajat pitää pidättää ja asettaa syytteeseen maanpetoksesta.
Ja mistä ihmeen maanpetoksesta? NIMEÄ YKSIKIN MAANPETOS JONKA NYKYINEN SDP ON SAANUT AIKAAN! Nimenomaan Natoon mentiin SDP:n johdolla, ei persujen!
Eikös se mennyt niin, että oikeisto oli mitätöinyt vaalitulksen tsaarin avulla ja SDP oli voittanut nuo vaalit? Ja köyhien asema oli heikko.
Venäjän väliaikainen hallitus oikeiston pyynnöstä hajoitti laillisilla vaaleilla valitun sosiaalidemokraatti enemmistöisen eduskunnan 1917.
7Kyse oli valtalaista, jonka eduskunta sääti. Haluttiin itsemääräämisoikeus Suomelle, vaikka Suomi ei ollut vielä itsenäistynyt.
Oikeisto ei tätä hyväksynyt.
Höpöhöpö.
Kannattaa lukea historiaa, niin pystyy paremmin keskustelemasn tästäkin asiasta.
Erityisesti kommareita itutti, kun isä Stalin joutui myös kesällä -44 luopumaan suunnitelmastaan Suomen miehittämiseksi. Valvontakomission kanssa kommarit jahtasivat ansioituneita sotien veteraaneja. Todella häpeällistä maanpetturitoimintaa.
Itse Stalin kävi täällä jo joulukuussa 1917 lietsomassa kapinaa. Kapina alkoikin sitten tammikuussa 1918 räyhädemarien johdolla ja bolsujen avustamana. Tarkoitus oli, että Suomi liittyy suureen ja mahtavaan kommunistiperheeseen vallankumouksen jälkeen.
Mannerheimin ja jääkäreiden johdolla kapina kukistettiin. Nöyrin kiitos siitä, esi-isät.
Nyt Putler haikailee tuon Stalinin haaveeksi jääneen unelman toteuttamisesta. Mutta onneksi olemme Natossa. Parempaa pelotetta ei tällä planeetalla ole meille tarjolla.
Duunarit joutuvat sotimaan omistavan luokan puolesta kuten viime sodissakin. Ne traumat siirtyvät sukupolvelta toiselle ja oikeisto ylläpitää ja edistää kahtiajakoa.
Suomen ja Baltian maiden kohtalosta päätettiin vuoden 1943 joulukuussa liittoutuneiden kesken Teheraanin kokouksessa. Päätettiin mm., ettei Suomea miehitetä ja Suomi saa pitää itsenäisyytensä.
Suomen itsenäisyyttä ei ratkaistu sotimalla.
Maanpetoshan se demarin ja muidenkin vassareiden mielessä.
Lopeta se paskansuoltaminen, Demarit ei ajattele maanpetosta!! Sinusta en menisi niin takuuseen, typerä petospersu!!
sdp on haittapuolue joka pitäisi kieltää.
On sillä melko raskauttava historian painolasti.
Ei, vaan PS on haittapuolue joka pitäisi kieltää!
Haittaako se teidän vallankumousta
Mitä ihmeen vallankumousta? Ei tässä sellaisia suunnitella vaan nykyhallituk...anteeksi kauhukabinetin räikeiden toilailujen korjaamista!! Eli sitä että köyhilläkin on ihmisoikeus ja oikeus tulla jotenkin toimeen, eikä vain rikkailla!!
Älä höpötä, kasva aikuiseksi. Tuo on aivan noloa.
Demarit saadaan pois vallasta, kun kukaan ei enää äänestäisi heitä. Ei tarvitsisi tehdä mitään sen kummempaa. Demarit haluavat tuhota suomen ja tämä pitää pystyä estämään. Tuppurainenkin sanoi että oman maan ajattelu on haitallista. Käsittämätöntä ajattelua.
Tuppu ei erota edes miljardia miljoonasta.
Eikä tuppura pelkästään sanonut niin vaan myös toimi sanojensa mukaisesti, ei tod oman maan etua ajanut.
SDP saa ensi vaaleissa ennennäkemättömän suuren maanvyöry voiton. Sen jälkeen SDP kokoaa uuden reilumman politiikan hallituksen, joka alkaa korjata tämän nykyisen kaikessa täysin epäonnistuneen perskokkare hallituksen talouteen, työllisyyteen ja hyvinvointi yhteiskunnalle aiheuttamia tuhoja. Suomea aletaan korjata.
Velkaantumisen lopettamisessa tuleva hallitus joutuu kovan paikan eteen. Ennen vaaleja SDP vaikenee keinoista, joilla tulot ja menot saadaan tasapainoon. Täysijärkiset toki tajuavat, että rajuja leikkauksia "saavutettuihin etuihin" on tulossa.
Marin totesi taannoin, että "raha ei ole ongelma, kyse on arvovalinnoista".
Hän totesi myös, että Ukrainan ongelma poistuu, kun Venäjä vetää joukkonsa pois Ukrainan mailta.
Tyypillisiä shampanjasosialistin latteuksia.
Kummasti sitä löytyy aina rahaa annettavaksi pörriäisille ja muille yrityksille.
Hah, hah, eihän nykydemarit edes tiedä mistä rahat hyvinvointivaltion ylläpitämiseen tulevat ja muka työllisyyttä osaisivat korjata muuta kuin velaksi elämällä ja syömävelkaa ottamalla, jota velanottoa valvoo tällä hetkellä EU ja IMF pakoitteillaan.
Laitaoikeistohallitus ajoi Suomen tarkkailuluokalle. Heidän vuokseen Suomen tilaa. joutuu koko ajan häpeämään
Aloittajan virallinen luokitus on Latva B2.
Joutaa
Kyllä siinä porukassa on edelleen pinnan alla viides kolonna ja guislingit.
Ehdottomasti
Lue sitä historiaa vähän paremmin, miksikös oikeisto johtoinen maan ajautui sotaan, kun maa työväen sekä tehdas työläisten asemaa haluttiin parantaa alkaen 8 tunnin työpäivästä.
Demarit olivat kovia veljeilemään neuvostoliittolaisten kanssa
Kokoomus on ollut Putinin puolueen kanssa hyvissä väleissä ja saanut sikäläisittäin arvonimityksen veljespuolueeksi.
Maanpetturi puolue se on.
Suomessa ei ole kielletty puolueita.
Vain yksi puolue oli vähän aikaan kielletty.
Ennenkaikkea demokraateista tulee tehdä parannus. Suomeen on syntynyt piilossa iso väestöryhmä, josta moni joutuu riiston uhriksi.
Ilman muuta.
Aloittaja näkyy jakavan yhteisen ajatuksen Mussolinin ja Hitlerin kanssa.
Esiintyykin natsikuvissa . Molso siis Likdtman saa jatkaa puolueen johdossa? Tarkoitin yllä
on ollut puolueen kanssa hyvissä väleissä ja saanut sikäläisittäin arvonimityksen veljespuolueeksi. Natsi ja demari rimmaakim
Te suomilaiset olette aina ollee toisten johdateltavissa nyt entistä vahvemmin teitä johdetaan muualta.
Mietikää palstalaiset ja toteakaa tämä sama asia.
Itsenäisyytenne on valhetta.
-orjuus pois vaikka menköön henki, niin kuin mennyt on isienki