Napoleon - Kaksi euroopan kunkkua WW1 - Hitler WW2 ja Kymmenen eu kunkkua WW3 +7 todellista päättäjää.
Vastaukset 6
- Anonyymi00001UUSI
Ilm. 13. luku Uusi Testamentti 1938
1. Ja minä näin pedon nousevan merestä; sillä oli kymmenen sarvea ja seitsemän päätä, ja sarvissansa kymmenen kruunua, ja sen päihin oli kirjoitettu pilkkaavia nimiä.
2. Ja peto, jonka minä näin, oli leopardin näköinen, ja sen jalat ikäänkuin karhun, ja sen kita niinkuin leijonan kita. Ja lohikäärme antoi sille voimansa ja valtaistuimensa ja suuren vallan.
3. Ja minä näin yhden sen päistä olevan ikäänkuin kuoliaaksi haavoitetun, mutta sen kuolinhaava parantui. Ja koko maa seurasi ihmetellen petoa.
4. Ja he kumarsivat lohikäärmettä, koska se oli antanut sellaisen vallan pedolle, ja kumarsivat petoa sanoen: "Kuka on pedon vertainen, ja kuka voi sotia sitä vastaan?"
5. Ja sille annettiin suu puhua suuria sanoja ja pilkkapuheita, ja sille annettiin valta tehdä sitä neljäkymmentä kaksi kuukautta.
6. Ja se avasi suunsa Jumalaa pilkkaamaan, pilkatakseen hänen nimeänsä ja hänen majaansa, niitä, jotka taivaassa asuvat.
7. Ja sille annettiin valta käydä sotaa pyhiä vastaan ja voittaa heidät, ja sen valtaan annettiin kaikki sukukunnat ja kansat ja kielet ja kansanheimot.
8. Ja kaikki maan päällä asuvaiset kumartavat sitä, jokainen, jonka nimi ei ole kirjoitettu teurastetun Karitsan elämänkirjaan, hamasta maailman perustamisesta.
9. Jos kenellä on korva, hän kuulkoon.
10. Jos kuka vankeuteen vie, niin hän itse vankeuteen joutuu; jos kuka miekalla tappaa, hänet pitää miekalla tapettaman. Tässä on pyhien kärsivällisyys ja usko. - Anonyymi00002UUSI
Kymmenen sarvea ja Zelenskyin pieni sarvi joka puhuu pöyhkeitä!
- Anonyymi00003UUSI
Jeesuksen tulemin lyhyesti
-------------------------------------
Raamattu antaa meille vihjeet:
”Luopuminen” Arkkipiispa Suomessa on luopunut Jeesuksesta, Ei ota rakkautta vastaan totuudesta. Vaan arkkipiispa rukoilee ja ylistää Zelenskyytä.
”Ottaa jumalan paikan” Zelenskyy on julistanut Ukrainan uudeksi Israeliksi ja hän sen johtajana.
”Antikristusksen ulkonäkö” Zelenskyy täyttää tämän. Kasvoiltaan röyhkeä ja juonista taitava.
”Laittomuuden ihminen” 2014 Ukrainassa alkoi laittomuudet ja Zelenskyy nosti laittomuudet ihan uudelle mittapuulle.
”Kun luopiot täyttäneet syntiensä mitan” Länsimaat kumartaa antikristusta Zelenskyytä.
Hän on väkevä voimassa mutta ei omassa voimassaan. "pieni sarvi" Joka alkanut vainota kristittyjä
Silloin ilmestyy tuo laiton (vaaleitta johdossa oleva Zelenskyy) jonka herra Jeesus on surmaava suunsa henkäyksellä. Ja kaikki ne tuomitaan jotka ovat mielistyneet vääryyteen, eikä ota rakkautta vastaan totuudesta.
Se että laittomuus pääsee valtaan, kylmenee useimpien rakkaus. Mutta joka vahvana pysyy loppuun asti, se pelastuu.
Antikristuksen tulee olla Juutalainen. - Anonyymi00004UUSI
Mihin se Kaarle XII unohtui?
- Anonyymi00005UUSI
Ei kukaan yritä Venäjää vallata, sille se olisi ison sodan paikka, mutta ei taida olla edes tarvetta siihen, koska Putin tuhoaa kokoajan Venäjää sisältä päin.
- Anonyymi00006UUSI
Venäjän suurin uhka on aina ollut sen oma hallinto.
Mutta sellaiset johtajat mitä kansa ansaitsee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361810- 76630
- 50615
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25540Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48537Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532