Trump lätkäs 50 % tullit. Sitä ei Kanadan perse kestä.
Vastaukset 7
- Anonyymi00001UUSI
Trump hämmentää kitkerää soppaa...
- Anonyymi00002UUSI
Trump tanssii ja taustalla Village People...
- Anonyymi00003UUSI
Kai te persutkin nyt sentään tiedätte kuka ne tullit maksaa? Tuotteen ostaja. Eli tavallinen yhdysvaltalainen, joka maksaa Trumpin tullien ansiosta Kanadassa tuotetusta tavarasta Yhdysvaltain puolella nyt enemmän. Tullithan siirtyvät suoraan tuotteiden hintoihin.
- Anonyymi00005UUSI
Eihän öyhötyspersu kykene noinkaan yksinkertaista asiaa tajuamaan.
Eivät sitä kyllä tajua amerikanpersutkaan eli maga-jenkit. - Anonyymi00006UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Eihän öyhötyspersu kykene noinkaan yksinkertaista asiaa tajuamaan.
Eivät sitä kyllä tajua amerikanpersutkaan eli maga-jenkit.Kaksi maga-jenkkiä kauhisteli marketissa tuontivihannesten ja hedelmien korkeita hintoja. Toinen totesi tyytyväisenä että onneksi Trump lätkäisi noille maille korkeat tullit niin saadaan nämä hinnat alas.
Sivullinen puuttui keskusteluun ja kysyi että eivätkö maga-möllöt ymmärrä että ne tullit eivät laske hintoja, vaan nostavat niitä entisestään? Eivät tietenkään ymmärtämäneet.
- Anonyymi00004UUSI
Trumpin viimeinen puhe meni jotenkin Lippos tyyliin: Lapsi.....hmmm.....niin.....ase.....paum.....luulen....rubio....tuliko se ......purilainen jo......putinin mutsi oli....hmmm...
- Anonyymi00007UUSI
Kanada voittaa ensi toukokuussa Euroviisut. Siitä tulee semmoinen energiapläjäys koko Kanadalle, että talous lähtee hirmuiseen kasvuun.
Trumppi saa pitkän nenän. Amerikkaa ei koskaan huolita mukaan Euroviisuihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1641637Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1491263Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216909- 70846
- 55746
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63727- 46715
- 87647
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt196616- 52592