Koska tulee polkuautot?

Ei luulisi olevan kovin vaikeaa keksi autoa jossa on sellaiset välitykset ja jotkut momenttimuuntimet tai jotkut mitkä antaa kevyelläkin polkaisulla satasen vauhdin.

Ei ole nykyaikaa sähkö ja polttikset.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

parempi olisi hybridi malli siinä on polkimet ja jousi kuten aikoinaan leikkiautoissa .hybridimallissa jousi kiristetään porakoneella ennen lähtöä...ensin poljetaan ja sitten kun halutaan levähtää niin vapautetaan jousi..

Äänestä

Polkuautot oli valtavirtaa vielä vuosituhannen vaihteessa, mutta katomassa kovaa kyytiä.

Kova paikka niille peräkammarin pojille, joiden mielestä miehen mitta on se, että kykenee saamaan polkuauton liikkeelle pumppaamalla polkimia vuoronperään.

Uusinta uutta on yhden polkimen ajo. Samalla on saatu uusi onnettomuustyyppi - kaasu pohjassa kolarointi. Kuulemma erityisesti osaavien ja turvallisten kuskien juttu. Kun on opeteltu ajamaan yhden polkimen voimin, niin yllättävässä tilanteessa polkaistaan se sama poljin lattiaan, kun pitäisi jarruttaa.

Äänestä
  • Aika saadaan huutamaan kun pyyhitään ku,,,,,,lli verhoon...hah

    Äänestä

Aika kevyellä polkaisulla nuo nykyään sataseen pääsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei luulisi olevan kovin vaikeaa keksi autoa jossa on sellaiset välitykset ja jotkut momenttimuuntimet tai jotkut mitkä antaa kevyelläkin polkaisulla satasen vauhdin.

Ei ole nykyaikaa sähkö ja polttikset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu